Wpis z mikrobloga

Ile się czeka na pozwolenie na budowę?

W zeszłym tygodniu byłem u kierownika budowy, podpisałem potrzebne dokumenty i w sumie powiedział że no teraz on pozawozi dokumenty i myśli że na końcówkę.. sierpnia będzie już pozwolenie. Serio aż tak długi czeka się na wydanie pozwolenia?
Domek jednorodzinny, butla z gazem, oczyszczalnia przydomowa (mówił że ona wydłuża procedurę bo sąsiedzi muszą się wypowiedzieć urzędowo czy mają jakiś sprzeciw)

#budujzwykopem #budowadomu
  • 18
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: Jak wyżej - loteria.
Zbliżające się urlopy na pewno nie pomogą. Plus, jeśli architekt nie ma znajomości, mogą Ci odbić pozwolenie i wysłać list polecony z żadaniem sprostowania i wydłuży to nawet i o 3 tyg
  • Odpowiedz
@Catmmando: Powiem tak, na szybko patrząc to na ten moment wpłynęło 18 dokumentów w tym miesiącu. #!$%@? wie czy to dużo czy mało, z mojej perspektywy mało, bo to nawet nie 1 dokument na dzień. Także chyba jakiejś lipy nie powinno być.
A mógłbyś jeszcze rzucić info, ja jakoś listownie dostanę pozwolenie na budowę czy a zawiadamiany jestem? Przez kierownika budowy który składa dokumenty?
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: zobacz sobie historycznie wnioski ile czasu było

Jak twój kierownik złożył papierowo dokumenty to papierowe pozwolenie dostaniesz chyba że kiero złożył elektronicznie to elektronicznie będzie

W obu przypadkach jak kierownik dostał twoje pełnomocnictwo to on zostanie powiadomiony ze jest do
  • Odpowiedz
@Catmmando: Dobra, przeanalizowałem dokładnie teraz tą stronkę i 3-5 tygodni to jest max wydawania pozwoleń, więc nie wiem o #!$%@? chodzi mojemu kierownikowi budowy.

Będę musiał przyatakować typka w takim razie, bo to dziwne że on mi w połowie maja mówi o terminie oddalonym za 14-15 tygodni XD
  • Odpowiedz
@Catmmando: No właśnie trochę się tego obawiam, bo kierownik dość leniwy i przeciąga mnie, a ze po znajomości i po taniości ogarnięty, to mam lekkie obawy nad tempem i złożenia tych papierów. Niby działa na rynku kilkadziesiąt lat więc chyba powinien wiedzieć co i jak, ale jakoś ten termin który mi rzucił na koniec sierpnia wydaje się mocno odklejony patrząc po tej stronce i tempie wydawania pozwoleń przez starostę.
Ja
  • Odpowiedz
@Catmmando: ej, a to jeszcze podpytam. Czy przydomowa oczyszczalnia ma wpływ na tempo otrzymania pozwolenia? Bo kieras mówisz że wydłuża to procedurę w urzędach + później jeszcze Sąsiedzi mają jakiś czas na odniesienie się do tego. Wiesz może?
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: jak masz oczyszczalnię to internet mówi, ze powinieneś z wnioskiem o PnB złożyć też pozwolenie wodnoprawne, jak tego niemasz to faktycznie może wydłużyć bo urzędnik zrobi zwrotkę, i trzeba będzie oo uzupełnić a z każdym zwrotem wniosku urząd od nowa liczy czas na rozpatrzenie

jeżeli wszystko co robisz mieści się na twojej działce i w żaden sposób budowa nie oddziałuje na otoczenie, masz zachowane wszędzie odległości od granic działki itp. to nikt z sąsiadów nie ma nic do gadania

to przy np. Warunkach Zabudowych wszyscy w koło są
  • Odpowiedz
@Catmmando: eeeeh, no nic. Będzie chyba trzeba mocno na ręce patrzeć typkowi. Dziękuję bardzo bardzo mocno za odpowiedzi! Niestety ja kompletnie zielony w temacie, także na prawdę bardzo mi pomogłeś trochę rozjaśnić temat. ()
  • Odpowiedz
@Catmmando: hejka, wracam z jednym pytaniem. Czy wszystkie wnioski są w GUNB wrzucane? Tydzień temu KB do mnie dzwonił że złożył dokumenty do starostwa. Mija dzisiaj tydzień, a na GUNB nadal nie ma mojego wniosku i trochę kminie co się #!$%@?, bo już po dzisiejszej aktualizacji są dokumenty z datą na 25.06...
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: teoretycznie powinny być wszystkie, praktycznie mi z biura projektowego mówili że czasem tam się wpis pojawia jak już jest wydane pozwolenie bo się urzędnikowi nie chce klikać kilka razy

U mnie w mieście powiatowym za to na drugi dzień od złożenia było w sieci
  • Odpowiedz
@Catmmando: A orientujesz się może czy nie mając numeru wniosku na podstawie moich danych i adresu budowy przez słuchawkę ustalę czy faktycznie taki dokument wpłynął? Niestety jak widać muszę KB na łapy patrzeć na każdym kroku....
  • Odpowiedz