Wpis z mikrobloga

#minecraft

Kupiłem ostatnio dzieciakowi Minecraft. I spoko, gra sobie jak tam chce. Mam pytanie odnośnie możliwości stworzenia innego świata. Młody gra na swoim, który zrobił. Czy ja mogę rozpocząć na tym samym koncie microsoft inną grę/inny świat i gra będzie się zapisywać w innym miejscu? Tak żebym nie nadpisywał save'a dzieciaka.
  • 7
  • Odpowiedz
Super, dzięki.


@HuGho: Nie dziekuj. Wlasnie jestes na dobrej drodze zeby stracic czesc zycia :)
O ile raczej ostroznie podchodze do tego zeby dzieciory spedzaly duzo czasu na kompie o tyle ta gierka to rewelacja. Dlugo sie opieralem ale jak juz zainstalowalem to wsiaknalem.

No i mod tekkit obowiazkowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: To jeszcze jedno pytanie: wersja Java czy Bedrock? Bo tak patrzę na filmy YT z różnicami i szczerze nie wiem po kiego grzyba zrobili dwie wersje. I wygląda na to, że nie da się powiedzieć która wersja lepsza.
  • Odpowiedz
@HuGho: Miras nie mam zielonego pojecia. Serio. Ja nawet nie wiem jaka ja mam wersje. Z tego co sie orientuje to roznica polega miedzy innymi na tym ze na jednej z nich da sie grac online z innymi platformami (np mlody grajac na PC moze grac z kims kto gra na PS).

Nie mam zielonego pojecia jaka wersja jest "lepsza". Musisz sam doszukac.
  • Odpowiedz
@HuGho Java to tradycyjna wersja Minecrafta, łatwa do modowania, ale to jest ciężka gra napisana w javie, jak masz słabego kompa to nie polecam. Bedrock jest lepiej zoptymalizowany, wersja bedrock jest też na konsolach i android, więc teoretycznie można grać ze sobą między platformami. Ale bedrock to twór Microsoft, czyli bardziej zamknięta platforma z płatnymi opcjami.
Jeżeli grasz na pc, to swoim (innym niż dziecko) kontem Microsoft się zaloguj do gry
  • Odpowiedz