Wpis z mikrobloga

#hokej Podczas tych mistrzostw pierwszy raz w życiu byłem na meczu hokeja, konkretnie na Polska - Kazachstan. Stwierdziłem, że nie ma co przegapić takiej okazji, jeśli miałbym czekać następne 20 lat na mistrzostwa z udziałem Polaków i to rzut beretem od nas. Nie kumałem specjalnie kiedy jest spalony, a kiedy nie, za co dostaje się kary. Ogólnie to od czasu do czasu oglądałem w tv reprezentację kiedy grała niżej, a NHL to jakieś 20 - kilka lat temu kiedy mecze leciały na Wizji Sport xD Chyba nawet pamiętam All Stars z Czerkawskim, ale to było na tyle z mojej znajomości tej dyscypliny.

Muszę przyznać, że dużo lepiej to się ogląda na żywo. Ba, oglądało się to lepiej niż piłkę nożną, na którą chodzę zazwyczaj. Cały czas coś się dzieje, o dziwo łatwiej było mi dostrzec krążek niż przed tv xD Chociaż może to była kwestia poziomu drużyn ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajna atmosfera na trybunach, DJ też robił tu robotę, chociaż denerwowały mnie te animacje przy powerbreakach, ale może to coś jak wodzirejowanie na siatkówce i trzeba się przyzwyczaić.

Mnóstwo Polaków na trybunach. Cały parking przed halą był zapchany polskimi blachami. I widać było, że to w większości nie byli przypadkowi ludzie, tak jak czasem na mecz na Narodowym przychodzą ludzie w koszulkach siatkarskich. Tu większość ubrana w koszulki hokejowe, reprezentacji albo swoich klubów, jakieś dzieciaki ze szkółek. Byłem przekonany, że u nas to raczej nisza, ale jak widać jesteśmy w stanie zapełnić taką halę jak w Ostrawie. Wiadomo, że to pewnie były Katowice, Oświęcim, Tychy, ci co mieli blisko no ale jednak - jest u nas jakieś zainteresowanie hokejem. Dość powiedzieć, że przy granicy zrobił się nawet mały korek podczas powrotu. Szkoda tylko, że nie dojeżdżamy z poziomem na lodzie, zakładam że to jak zwykle kwestia kasy, infrastruktury itp ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ogólnie fajne doświadczenie, zobaczyć z bliska dość nieoczywistą dla mnie dyscyplinę. Jak będzie jeszcze okazja, to na pewno skorzystam i pojawię się gdzieś na trybunach, oby nie trzeba było czekać tak długo jak ostatnio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz