Wpis z mikrobloga

siema, od paru dni szukam dla siebie szosy endurance, jestem kompletnym laikiem i mam wrazenie ze im wiekszy research robie tym mniej wiem

budzet do 6k, ale im mniej tym lepiej

chcialbym zeby to nie byla typowo szosa gdzie komfortowo bede jezdzil jedynie po asfalcie. chcialbym zeby komfort byl tez na sciezkach rowerowych i sporadycznie na jakichs utwardzonych nawierzchniach - w procentach bym okreslil 50/50 asfalt i sciezki rowerowe

na poczatku myslalem o EDR AF 105, ale doczytalem ze raczej na czyms innym niz asfalt moze byc roznie, dodatkowo raczej wolalbym hamulce tarczowe niz szczekowe

aktualnie moim faworytem jest Contend AR 3, chociaz nie ukrywam ze chcialbym wydac troche mniej niz ta gorna granica 6k, chyba ze faktycznie bylby to najlepszy wybor dla mnie - w takim wypadku jestem w stanie go wziac

czy macie jakies jeszcze dla mnie inne propozycje?

#rower #szosa
  • 11
  • Odpowiedz
@s7edem
Nie znam się na rynku, ale zaniepokoiło mnie połączenie jestem laikiem (...) budżet 6 k

Nie lepiej utopić mniejszą kwotę na jakiejś używce? Bez problemu się można garnąć na próbę i odsprzedać w razie czego (No chyba że trza faktury, to rozumiem)
  • Odpowiedz
@s7edem
No ale to będzie w ogóle twój pierwszy rower po komunii czy faktycznie potrzebujesz czegoś specjalistycznego i precyzyjnie określonego? Zastanów się dwa razy, bo na #!$%@? napełniać kieszeń jakimś handlarzom. A tak szczerze to mnie po prostu #!$%@? myśl, że być może ktoś jeszcze dupy nie zmęczył nigdy siodełkiem, a szuka maszyny za 6 k xD
Trzymaj się cholero
  • Odpowiedz
  • 0
@Misiopysioo: myslisz ze bylyby spoko? zanim cokolwiek sie zaczalem interesowac i szukac to wlasnie myslalem nad tymi modelami ale w pewnym momencie odpuscilem

oba spelnia moje wymagania?
  • Odpowiedz
  • 0
@silent_unknown: znaczy tak jak nadmienilem, im mniej tym lepiej - okolo 4k czyli tyle ile triban 520 byloby dla mnie najbardziej optymalnie

a z tych trzech ktory wedlug Ciebie bylby najlepszym wyborem? i co wedlug Ciebie byloby nie tak w tribanie?
  • Odpowiedz
@s7edem: W tribanie to powodzenia z szukaniem części jak np padnie Ci ośka w kole, najsłabszym ogniwem są koła, siodełko, reszta jest git.

Hamulce jak potrafisz wyregulować to są dobre ale to dalej mechaniczne a tutaj masz w podobnej cenie hydrauliki.

https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-disc-tiagra-blue-2024/
Na początek to ten, bo tiagra to styknie, ja mam sorę i mi już nie wystarcza przełożeń. (Nie zauważyłem, że ten 3 link to
  • Odpowiedz
@s7edem mam rc500 i robię traski do 250km, latam sporo po lasach i szutrach, jeżdżę w zimie i tylko opony zmieniłem na 32c, a wejdą szersze. Hamulce przy mojej wadze 75kg łapią elegancko.
Oczywiście idzie kupić ciekawsze modele, szczególnie jak coś Ci podpasuje na pepperze, ale to jak lubisz szukać i nie chcesz pomacać przed zakupem.
  • Odpowiedz
@s7edem: OLX i uzywane krabony. Idzie cos wyrwac po covidzie w dobrych pieniadzach.

Rower alu bedzie przenosil mikro drgania i na dlugich dystansach jest to odczuwalne.
  • Odpowiedz