Wpis z mikrobloga

  • 0
@shikaka90: kuźwa dajcie mi do tego jakaś sensowną instrukcję. Trzeci raz to zainstalowałem na #android, znowu obejrzałem filmik i nadal po 10 minutach gry nie kumam o co w tym chodzi :|
  • Odpowiedz
@RRybak: A więc tak. Każdy gracz ustawia na planszy sztab. Sztab ma 20 punktów życia. Celem jest ubicie sztabu przeciwnika. W swojej turze dociągasz żetony ze swojej talii i poza pierwszą turą musisz jeden z nich odrzucić.

Są dwa rodzaje żetonów: jednostki i natychmiastowe. Natychmiastowe mają czarne tło. Zagranie ich wywołuje jakąś akcję: popchnięcie jednostki, ruch jednostką itp. Następnie taki żeton się odrzuca. Drugi rodzaj, jednostki, umieszcza się na planszy w
  • Odpowiedz
@tmsz: no właśnie nie kumałem po co rozkładam, czemu nic się nie dzieje, nagle coś się dzieje, jakieś fazy inicjatywy, ale:

- co to za fazy,

- skąd się biorą

- czemu ta a nie inne

- co to w ogóle za jednostki, bo pewnie powinienem je znać po obrazkach, że coś robią (ta zabija, ta unieruchamia, ta daje jakiś boost, ale JAKI, ta stoi w miejscu i nic nie robi,
  • Odpowiedz
@RRybak: grę dzielimy na dwie główne części: taktyczna, w której rozkładasz jednostki na planszy, oraz bitwa, w której rozpatruje się te rozłożone jednostki. Bitwa ma miejsce, kiedy albo zapełnimy wszystkie pola na planszy, albo ktoś rzuci żeton bitwy.

Bitwa odbywa się w pewnych etapach. Są to tak zwane fazy inicjatywy. Najwyższa atakuje na początku, najniższa na końcu. Domyślnie są 4 fazy inicjatywy: 3, 2, 1 oraz 0, którą mają Sztaby. Są
  • Odpowiedz