Wpis z mikrobloga

Niedawno obejrzałem film pt. Depresja u mężczyzn na kanale Reżyser Życia, i jestem sceptyczny co do samej fabuły która wydaje mi się być dość zbyt koloryzowana. Jednak nie oznacza to, że depresja i związane z nią problemy z sercem nie są problemem, bo są. W Polsce 1,5 miliona ludzi cierpi na depresję, jednak ponad 3 mln Polaków ma przejścia z nią związane. Większość z tych osób to mężczyźni, których problemy są bagatelizowane na każdym kroku, przez co oni nie otrzymują, ba, nawet nie wołają o żadną pomoc medyczną czy żadną inną, bo się tak nauczyli, że im nie wypada prosić o pomoc! Ludzie nie rozumieją tego, że każdy ma prawo do wsparcia psychicznego czy medycznego bez względu na płeć, i że nie ma co ignorować swoich problemów zdrowotnych. Nikt z nas nie jest niezniszczalny. Jeżeli chcecie żyć lepiej, szanujcie swoje zdrowie i swoją psychikę, tyle dodam od siebie. PS. Pogratulować Piotrowi Adamczykowi za zarąbistą grę aktorską!
#depresja #zwiazki #logikarozowychpaskow #przegryw #zdrowie
NevermindStudios - Niedawno obejrzałem film pt. Depresja u mężczyzn na kanale Reżyser...
  • 3
  • Odpowiedz
@NevermindStudios: Zgodzę się jednym z komentarzy z jutuba - spłycony problem mężczyzny - film bardziej skłania się ku temu, że to wszystko właściwie jego wina, że on siebie sam nie szanował, a to że zona go traktowała jak śmiecia i go nie wspierała to już ok, bo to ona jest tu ofiarą i płakała. I nic o samobójstwach tylko o zawale. Dobry pomysł, ale wykonanie nienajlepsze.
Przekaz jest jak zwykle
  • Odpowiedz