Wpis z mikrobloga

@skurvil: Brukarzem nie jestem, ale to nie jest trudna robota, ale jest mega ciężka fizycznie więc się zdecydowanie zastanów. Sam się zastanawiałem, ale uznałem, że szkoda mojego zdrowia i mi właśnie ekipa kładzie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@lobo o ciężką pracę się nie martwie. Z resztą z wyliczeń wychodzi mi że mam tylko 40mb obrzeża do ułożenia. Bardziej martwię się o sprawy techniczne, czy wszystko zrobię zgodnie ze sztuką
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Desmosedici Głównie chodzi mi ile mam zamówić piachu i worków cementu na suchy beton. Żeby mi wystarczyło na 40mb obrzeża.
Oraz czy może zrobić tak że wykorutyje sobie ziemię pod obrzeże, a środek ziemi wybiorę za jakiś czas i położę tam tłuczeń i kostkę. Czy należy od razu wszystko wybrać?
  • Odpowiedz
@skurvil: lepiej sobie kup gotowy suchy beton, a co do wybrania to lepiej od razu bo 2 razy koparkę zamawiać to większy koszt. Ogólnie to zrób tak:
-zamów koparkę niech ci wszystko zbierze gdzie trzeba
-niech koparka wysypie ci tłuczeń w miejscach docelowych
-zamów suchego betonu do obrzeży
-zamocuj obrzeża
-porozprowadzaj kruszywo
  • Odpowiedz
@skurvil: Jeśli powierzchnia w środku pozwoli Ci na wykonanie poduszki pod obrzeżem i obsypaniem go z boku, to tak. Z tym że przy wybieraniu po wykonaniu obrzeży, możesz w zależności od gruntu uszkodzić podłoże pod podsypką.
Ciężko mi powiedzieć ile, zapewne koło 10cm pod obrzeże, z 2x szerokości obrzeża i 40mb będziesz miał +/- obj betonu. Pewnie koło 1m³ potrzebne, kupujesz w betoniarni albo robisz na proporcje
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Desmosedici Ja chcę sam ręcznie wykopać koryto po obrzeże, a potem sam wybrać środek. Tak że, raczej nic nie uszkodzę. Piachu mam trochę (kwestia czy domówić czy mi wystarczyły), a cement tylko muszę kupić. Raczej nie będę kupował gotowego. Proporcje suchego betonu to 3:1? Tak będzie dobrze?
  • Odpowiedz