Wpis z mikrobloga

@Nowystaryziel: a ja mam tak, że jak sam sobie coś zrobię to mi nie smakuje, mimo że moja żona ciągle prosi żebym coś ugotował bo niby takie pyszne. Nigdy, nigdzie nie jadłem tak dobrego jedzenia jak od mojej babci. Mama już tak dobrze nie gotuje.
  • Odpowiedz
jak już się nauczysz gotować to będziesz wolał sam sobie zrobić


@Nowystaryziel: gównoprawda. Nic nie smakuje tak, jak obiad zrobiony przez kogoś innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ogau: ja się czasami brzydzę u innych jeść jak widzę gdy coś gotują, albo mają koty w domu.
Poza tym człowiek z wiekiem bardziej dba o zdrowie i stosuje lepsze pożywienie, oraz zdrowsze nawyki jak smażenie na oliwie z oliwek czy masełku lub smalcu. Oddzielne deski do krojenia mięsa, ryb i wyżyw, owoców, nie piekę w foli aluminiowej a najważniejsze dbam o garnki i patelnie.
Jak ktoś Ci zrobi mielone z
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel:

Z czasem jak już się nauczysz gotować to będziesz wolał sam sobie zrobić przez swoje nawyki i preferencje kulinarne.


@LordMrok:

@Nowystaryziel: ja nie lubie obiadów mojej mamy, jak robie sam to staram się żeby mi smakowało


Ludzie lubią obiady u mamy lub babci, bo od dzieciństwa zawsze to jedli i przyzwyczaili się do tych połączeń smaków. Choć nie zawsze. Znam przypadki, że dzieci wolały jeść u kogoś, bo
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel: hahaha, chyba śnisz, że zrobisz taki bigos/rosół/pierogi/grochówkę jak mama. Nawet moja picka z długo dojrzewającego ciasta, pomidorów san marzano, burraty i prosciutto crudo nijak ma się do maminej drożdżowej pizzy z goudą, gyrosem i ketchupem. Tu chodzi o wspomnienia, spędzony czas i towarzystwo, nie jakieś #!$%@? preferencje.
  • Odpowiedz
Radzę zrobić sobie badania na bakterie i pasożyty.


@Nowystaryziel: ostatnio miałem. Nic nie wyszło. Wystarczy najpierw kroić warzywa, a potem mięso. Dodatkowy punkt IQ pozwolił mi zaoszczędzić na 3 deskach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz