Wpis z mikrobloga

Z czasem jak już się nauczysz gotować to będziesz wolał sam sobie zrobić przez swoje nawyki i preferencje kulinarne.


@Nowystaryziel: umiem gotować, gotuję inne rzeczy niż się gotowało w domu, ale obiad mamy i babć jest i tak zawsze najlepszy i nie do pobicia
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel i tak i nie. Ja gotuję inaczej niż rodzice, zdrowiej, mniej mięsa, inne potrawy i inaczej doprawiam. Ale czasem fajnie zjeść taki obiad jak się jadło za dzieciaka, ziemniaki, koperek, masełko, schabowy, młoda kapusta, kompocik 😍
  • Odpowiedz
@Nowystaryziel: dokladnie, ja odwiedzajac babcie pewnie ze zjem co mi da i jej powiem ze dobre, ale sama w domu ilosc tluszczu ktora ona zuzywa do przygotowania jednego obiadu zuzywalabym chyba przez pol roku
  • Odpowiedz
@Sylwester_Zwalon: zabijasz smak pomidora- no chyba, że pomidorek hodowany w szklarni w roztworze nawozowym. Najlepsze pomidorki są prosto z krzaczka.
@Ogau bo deskę po każdym krojeniu surowego mięsa lub ryby musiałbyś od razu sterylizować wrzątkiem. Bakterie lubią wodę w której sobie żyją. Nawet jak myjesz mięso to chlapiąca woda pięknie je roznosi po kuchni, zlewie, ect.
Tak samo garnki i patelnie rozgrzane- wystarczy, że raz ktoś zaleje zimną wodą i już
  • Odpowiedz