Wpis z mikrobloga

Noszę się z zamiarem kupienia klimatyzatora przenośnego tak do 2500pln. Ktoś z Was ma/miał taki wynalazek i może coś powiedzieć? Aktualnie mam na oku jakiś model opisany mocą 4,7kW za 1900pln z jedną rura wylotową. Tak wiem, że do splita to nie ma podbicia, ale splita nie mogę założyć (blok), a na 4 szczytowym piętrze nawet jakby mi to dało powiedzmy 3 stopnie mniej to już byłoby super. Dodatkowo wezmę jakieś białe rolety bo aktualnie od 13 do 20 mam słońce w pokoju bez żadnych rolet. Pokój ma z 20m2 - ma to sens czy taka klima to pic na wodę? #klimatyzacja #pytanie #pytaniedoeksperta #agd #mieszkanie
  • 9
  • Odpowiedz
jakby mi to dało powiedzmy 3 stopnie mniej to już byłoby super.


@D3SP3RO: ma to sens ale musi być na dwie rury zamknięty obieg powietrza tym adapterem. Do tak małego pomieszczenia wystarczy klima za 600-800 zł taka 2,6 kW 9000 btu ale trzeba do niej dorobić taki adapter z druga rurą i to Ci zbije na 99% temperaturę w tym pokoju w 15-30 min do komfortowych 22-23 C w lato w
  • Odpowiedz
@D3SP3RO: najpierw rozważ czy naprawdę nie ma możliwości zamontowania splita bo to dużo bardziej komfortowe ale nie ze względu na temperaturę tylko ze względu na hałas. Split to tylko cichy wentylator około 20 dB, klimatyzator przenośny to około 55 dB, monoblok coś po między tymi. Zainstaluj aplikację na telefon "miernik decybeli" czy jakoś tak i włącz okap na max. Jeśli będzie 55 dB to tak działa przenośna klima i nie da
  • Odpowiedz
@Notakaprawda: tylko nie popełniaj błędu i nie instaluj z jedną rurą. Zobacz to https://www.youtube.com/watch?v=Oi-0NlphkMw bardzo mało takich filmów ale są, gościu widać że zestresowany nagrywał ale później się rozkręcił. @D3SP3RO Popatrzcie jak zrobił. Tak to działa bardzo wydajnie jak split. Ta mała u niego ma 2,6kW chłodzenia a splity z reguły 3,6 kW ale są przenośnie i większe jak eberg 4kW. Przyjmuje się że 2,6kW to na 26m2 powinno wystarczyć a
  • Odpowiedz
@Notakaprawda jak masz balkon to przy odpowiednim montażu nie potrzebujesz zgody; zresztą na piśmie sam bym zgody nie dał na miejscu wspólnoty czy spółdzielni. Co innego czepianie się jak ktoś już zrobi.
  • Odpowiedz
@D3SP3RO króciutko masz kasę kupuj qubo q40 posrani ludzie nie wydają u nas zgody na splity …. 3 rok tera będzie może głośne i zawadza,ale za to w mieszkaniu południowym pizga 😉aha i nie słuchaj idiotów
  • Odpowiedz
@D3SP3RO: rolety wewnętrzne czy zewnętrzne? Próbowaliśmy z takim przenośnym klimatyzatorem dwa lata temu w naszym drugim biurze (25 m2) i jedyne co było widoczne, to wzrost opłat za prąd w sezonie. Cyrkulator o średnicy 45 cm dawał lepsze efekty, a hałasował mniej i kosztował 150 zamiast 5000 zł. Pieniądze wyrzucone w błoto.

Jeżeli mieszkasz na czwartym piętrze i do tego szczytowym, to jest możliwość wyrzucenia jednostki zewnętrznej na dach, co powinno
  • Odpowiedz