Wpis z mikrobloga

Prognozy odnośnie do liczby ludności Ukrainy po zakończeniu działań wojennych są rozbieżne, niemniej wszystkie są skrajnie pesymistyczne. Wahają się one w przedziale od 24 do 35 mln i przewidują, że w 2030 r. populacja tego kraju może być jedną z najstarszych w Europie, a dodatkowo obarczoną wysokim odsetkiem osób schorowanych, inwalidów, cierpiących na zespół stresu pourazowego (PTSD) czy depresję. Tym samym z państwa jeszcze 30 lat temu plasującego się w europejskiej czołówce pod względem liczby ludności Ukraina staje się państwem zagrożonym wyrwą demograficzną, której skala będzie hamować jej dynamiczny rozwój i powojenną odbudowę.

#ukraina #rosja
P0PEYE - >Prognozy odnośnie do liczby ludności Ukrainy po zakończeniu działań wojenny...

źródło: GGxav9jWEAAvp43

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@P0PEYE: faktycznie, terytorium się zmniejszyło. Ciekawe, na czyją rzecz. Kto sobie na to terytorium wkroczył, kto tych ludzi zaatakował, kto zburzył ich domy, kto zniszczył im infrastrukturę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wielka inwazja NATO odcinek 1939...
  • Odpowiedz
@P0PEYE: Największym błędem Ukrainy było to że zamiast dołączyć do NATO jak Państwa Bałtyckie to oddali Rosji atomówki i zniszczyli lotnictwo strategiczne w zamian za kawałek papieru którym którym Putin może się podetrzeć. "Jak się rozbroimy to Rosja nie będzie miała powodu nas atakować" jak widać tragicznie się kończy. Tymczasem na Estonię (populacja mniejsza niż Warszawy) nie spadają żadne rakiety.
Warto przypomnieć że Rosja także od Polski zażądała częściowego rozbrojenia,
  • Odpowiedz
@P0PEYE:

Prognozy odnośnie do liczby ludności Ukrainy po zakończeniu działań wojennych są rozbieżne, niemniej wszystkie są skrajnie pesymistyczne


No nie wiem, zwykle po wojnach przyrost naturalny rośnie.
  • Odpowiedz
@P0PEYE: stary sąsiada pozwalał mi zabierać połowę jabłek z jego sadu, ale sąsiad zdecydował, że jak wkroczę na jego działkę, to mnie przegoni. Przy próbie wkroczenia zaczęliśmy się szarpać, spaliłem mu więc sad, wybiłem w domu okna i pobiłem żonę. Poszedł na policję. Taka z niego maskotka policji, za którą się teraz chowa. Idiota, miał tak dobrze i wszystko zepsuł.
  • Odpowiedz
@P0PEYE: super porównanie, gratuluję inwencji towarzyszu.
Zeleński mógł przyjąć do mordy kacapskiego kloca tak jak banda internetowych gównozjadów i dzięki temu wolnej Ukrainy nie byłoby już wcale.
Tak by zrobił Janukowicz, tylko wtedy w porównaniu byłoby 0km2 po stronie Ukrainy i 0 obywateli, czyli jednak po stronie Zeleńskiego trochę więcej
  • Odpowiedz