Wpis z mikrobloga

Całkiem poważnie znowu:
jakie mniej więcej odległości powinienem przebiegać po 30 minutach jako początkujący? (Zaczynam od 0)
Ile minut na kilometr jest ok przy bieganiu 30 minut?
Jakie tętno średnie powinien mieć początkujący na takim biegu?
Chcę się mniej więcej zorientować jak bardzo jestem w dupie bo maraton już za 126 dni XD

#bieganie
  • 6
  • Odpowiedz
@MrBeast: coś między 10km a 4km. Tętno coś między 180 a 110.
Zabierasz się do tego biegania jak pies do jeża. Idź biegaj i nie przejmuj się tempem ani tetnem. Po miesiącu-dwóch regularnego biegania 3-4x w tygodniu zacznij się zastanawiać co robić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wilson2231: Biegam biegam, póki co 3 biegi za mną. Dziś trochę krótszy wg planu ale jestem trochę załamany moim tempem XD 6:04-6:10 wychodzi na kilometr. Wydawało mi się kiedyś że biegałem dużo szybciej. Wg zegarka tętno na poziomie 133 miałem. Były wahania od 110 do 145 więc uważam że nie użyłem wystarczająco dużo siły by biec skoro tętno takie nie za wysokie ale nie chciałem też zaraz płakać na zakwasy. Nie
  • Odpowiedz
@MrBeast na spokojnie z tym tempem i tętnem :) serio, to nie sprint :) ciało się musi przyzwyczaić, serducho też :) porównuj sobie np. za dwa tygodnie jakie trzymasz tempo przy tym samym tętnie :) powodzenia!
  • Odpowiedz
trochę załamany moim tempem XD 6:04-6:10

Wg zegarka tętno na poziomie 133 miałem.


@MrBeast: no to #!$%@? do pieca ¯\(ツ)/¯
Krzywda ci sie nie stanie jak podkrecisz tempo i wjedziesz na 170bpm tetna, fakt ze pewnie nie dasz rady zbyt dlugo tak, ale przynajmniej bedziesz wiedzial na co sie piszesz i co cie niedlugo czeka.

Z tego co piszesz gdzies juz kiedys cos biegales, wiec nogi nie zapomnialy, trzeba #!$%@? bodzca
  • Odpowiedz