Wpis z mikrobloga

Jaki cel życiowy mam sobie wyznaczyć?
Kiedyś tego celu nie musiałem sobie wyznaczać Kiedyś moim narzuconym celem było ukończenie podstawówki,gimnazjum i potem liceum i zdobywanie możliwie najlepszych ocen (bo myślałem wtedy że oceny mają jakieś znaczenie).Teraz kiedy mam to już za sobą nie wiem co dalej.Nie mam kompletnie pomysłu na siebie, nie wiem w którą stronę mam podążać.
Po skończonej szkole trochę pracowałem ,na początku "skakałem z kwiatka na kwiatek" , miesiąc tu przepracowałem miesiąc tam.
Po pewnym czasie znalazłem pracę w której przepracowałem jakimś cudem ponad rok i to tylko dlatego że nie miałem innego wyjścia
Teraz kiedy pobieram świadczenie opiekuńcze jako że jestem "opiekunem" mojej chorej matki ( chociaż wcale nie powinienem tego świadczenia otrzymywać bo moja matka nie wymaga stałej opieki), to już nie muszę nigdzie pracować.
#przegryw #wychodzimyzprzegrywu #neet
  • 11
  • Odpowiedz
@szymon08021999: dziewczyna, znajomi, sensowna praca w której masz opcję dobrze zarobić i mieć ciekawsze życie z dziewczyną i znajomymi. Jak to masz to nie zastanawiasz się czy jesteś szczęśliwym człowiek i nie szukasz wyznaczania sobie celów
  • Odpowiedz
@szymon08021999

(...) Nie mam kompletnie pomysłu na siebie, nie wiem w którą stronę mam podążać.


Mało kto wie w tym kraju. Może weź starego spytaj o poradę - w końcu to on cię przysłał na ten świat. Albo idź do doradztwa zawodowego i zrób test.

(...) mojej chorej matki


A co jej jest, że świadczenia pobieracie? Pewnie coś strasznego?
  • Odpowiedz
@NotYetDefined: Mojego starego już dawno nie ma na tym świecie a u doradcy zawodowego nie byłem ale robiłem jakiś czas temu jakieś darmowe testy kwalifikacyjne na necie - powinienem zostać kierowcą tira(kierowcą zawodowym), praca zajebista ( poznawanie nowych miejsc), szkoda tylko że prawka na kat.b nie mam i pewnie nigdy nie uda mi się go zrobić a co dopiero C+E.
Co do mojej matki, to przeszła przez ciężki udar ,do dziś
  • Odpowiedz
@szymon08021999: ja bym to widział tak

Praca---> lepsza praca plus kwity, edukacja u jezyk ---> czasowy emigrejszyn na stanowisko fachowe ------> powrót na własny biznes

Równocześnie

Samochód-------> kreska na mieszkanie -----> kreska na dom
  • Odpowiedz