Wpis z mikrobloga

Mirki, gdzie najlepiej założyć rachunek w USD żeby nie naciąć się na jakieś prowizje z tytułu przelewu usd z xtb na rachunek bankowy? Czy lepiej przewalutować pieniądze na xtb na pln i przelać sobie na rachunek prowadzony w pln? xd #gielda #xtb
  • 10
  • Odpowiedz
Mirki, gdzie najlepiej założyć rachunek w USD żeby nie naciąć się na jakieś prowizje z tytułu przelewu usd z xtb na rachunek bankowy? Czy lepiej przewalutować pieniądze na xtb na pln i przelać sobie na rachunek prowadzony w pln? xd #gielda #xtb


@husqvarna: najtaniej wychodzi przewalutować na ekantorze jakimś np alior lub eKantor mBanku i jak masz karte walutowa do tych rachunków to podpinasz do PayPala
  • Odpowiedz
Policzyłem. Za wymianę 1000 euro zapłacisz o około 10 zł mniej w walutomacie niż w mbanku już po uwzględnieniu prowizji. 10k euro i jesteś stówę w plecy. Opłata za przelew z mbanku do XTB cię będzie kosztować sporo w przypadku dolara. Wiem bo przerobiłem temat. Najprościej mieć konto walutowe w Pekao, a wymienić w walutomacie, bo akurat kantor Pekao ma gówniane kursy.
  • Odpowiedz