Wpis z mikrobloga

@Wypokowicz93: za większość wypadków z udziałem rowerzystów odpowiadają kierowcy samochodów osobowych, więc chyba im rozpoznawanie znaków i świateł idzie jeszcze gorzej.
Miłego dnia, smacznej kawusi.
  • Odpowiedz
  • 0
@sztynksiareczka tia szczególnie jak #!$%@? mi się pod 18 ton na przejście dla pieszych czy na wyjebce jedzie na czerwonym świetle. @kuraku szczególnie jak przy przejeździe rowerowym jest zakryte ekranami że jest niemożliwe kogoś zobaczyć a pan rowerzysta #!$%@? nie dając się zauważyć bo ma pierwszeństwo. Raz znam śmieszniejsza historię stoję na światłach dostaje zielone a tu jeb auto z lewego pasa potrąciło rowerzystę który miał w dupie światła
  • Odpowiedz
tia szczególnie jak #!$%@? mi się pod 18 ton na przejście dla pieszych czy na wyjebce jedzie na czerwonym świetle.


@Lardor: czyli większość wjeżdża ci pod ciężarówkę? XD

szczególnie jak przy przejeździe rowerowym jest zakryte ekranami że jest niemożliwe kogoś zobaczyć


@Lardor: trzeba zachować szczególną ostrożność w takich miejscach, a czasem, nie daj boże, nawet zwolnić, lub się zatrzymać
  • Odpowiedz
  • 0
@klefonafide autobus, ciężko zauważyć jak typ mi raz z pod górki rozpędzony wjechał jak byłem niecałe 60 metrów od przejścia i to w miejscu gdzie ma rower przeprowadzić a nie #!$%@? się wtedy zahamowałem robiąc domino a idiota za to odpowiedzialny uciekł dziś wiem że lepiej było go potrącić bo to na własne życzenie było. Bardzo dużo wjeżdża na czerwonym zawsze trąbie na takich to mi ręką machną i tyle. Często
  • Odpowiedz
@Lardor: mam wrażenie, że ogólnie ludzie kiepsko znają przepisy, mają małą wyobraźnię i nie liczą sięz innymi użytkownikami dróg, dlatego najlepiej myśleć na drodze za wszystkich dookoła
  • Odpowiedz
  • 2
@klefonafide dokładnie tak jak myślę za siebie za innych i za pasażerów których wiozę bo też potrafią nie mieć wyobraźni i nie znają przepisów. Ogólnie dzisiaj problemem jest to że wszystkim wszędzie się śpieszy. Wszędzie pośpiech zdążyć na zielone. O ile ktoś w osobówce jedzie pijany czy nie pewnie widz delikwenta z daleka że jest nie halo z rowerem jest problem ze on zza winkla zza budynku potrafi nie dać się
  • Odpowiedz
@Wypokowicz93: Ja tam lubię jeździć i łamać przepisy na rowerze. Nie ma rejestracji więcjak nie ma patrolu w okolicy to można jechać pod prąd, przejechać na czerwonym. Jako pieszy też przechodzę na czerwonym bo jak widoczność dobra to co ryzykuje ?
  • Odpowiedz
szczególnie jak przy przejeździe rowerowym jest zakryte ekranami że jest niemożliwe kogoś zobaczyć a pan rowerzysta #!$%@? nie dając się zauważyć bo ma pierwszeństwo


@Lardor: Może dlatego że ma pierwszeństwo? Raz miałem taką sytuację, że jechałem DDRem, a typ samochodem wyjechał z posesji zza betonowego płotu, zakładając że nikogo nie będzie. Zahamował z piskiem w połowie ścieżki. Gdyby mnie potrącił, to byłaby moja wina?

Poza tym standardem jest, że jak
  • Odpowiedz