Wpis z mikrobloga

@Stay12: skąd oni K tego tyle biorą? Ileż tych fabryk mają???? Ukry powinny walić w nich czym się da za kasę którą dostali...jak nie ma to zarekwirować majątek najbogatszych w jakiejś częśći chyba, że chcą żeby ich ruskie przejęli co lepsze?
 • Odpowiedz
 • 3
@Stay12 pewnie znowu nie mogą strzelać bo zachód zabrania ( ͡º ͜ʖ͡º)
@fff112 przecież sprzęt im się skończył 2 lata temu, to fikcja mordo ( ͡º ͜ʖ͡º)
 • Odpowiedz
@Stay12: Pociąg został zgeolokalizowany w Jefriemowie jak jedzie w kierunku Woroneża. Oznaczenia wskazują na GO "Połnoc" zaangażowaną obecnie w walki w rejonie Wołczańska i Lyptsi. Nie wiem więc skąd przekonanie autora pierwotnego i podawacza/kopisty, że ten eszelon jest przeznaczony dla rejonu Sumy a nie Charkowa.
 • Odpowiedz
skąd oni K tego tyle biorą? Ileż tych fabryk mają????


@fff112: Bo wbrew propagandzie, Rosja ma gigantyczny przemysł zbrojeniowy. Przez lata byli drugim eksporterem uzbrojenia na świecie, a i ich potrzeby wewnętrzne też były spore. Poza najbardziej zaawansowanymi podzespołami elektronicznymi to Rosja sama produkuje swoją broń. Teraz dochodzi jeszcze zwiększenie produkcji z powodu wojny plus duże zapasy starego sprzętu dzięki czemu Rosja szybciej uzupełnia straty (jeszcze przez jakiś czas) i
 • Odpowiedz
@Szinako: To z tymi nowymi fabrykami to żart kacapku? Tak tępej propagandy nie mającej nic wspólnego z prawdą to ciężko dostać gdzieś w necie.
 • Odpowiedz
@Mitur: No tak, kacapy przecież już nie mają czym strzelać XD Prawda jest niestety inna, rozpędzili produkcje wojenną, więc postawienie fabryki to żaden koszt, w porównaniu do prowadzenia wojny.
 • Odpowiedz
o tak, kacapy przecież już nie mają czym strzelać XD Prawda jest niestety inna, rozpędzili produkcje wojenną, więc postawienie fabryki to żaden koszt, w porównaniu do prowadzenia wojny.


@GULO666: Gdzie te nowe fabryki? Dobrze ich scharakteryzowałeś do momentu 'XD' w którym zacząłeś się wymądrzać bez żadnej podstawy.
 • Odpowiedz
@Mitur: https://portalobronny.se.pl/przemysl-zbrojeniowy/rosja-nie-zwalnia-tempa-produkcji-kolejne-dostawy-uzbrojenia-aa-PrGG-DsWw-BYTw.html

,, Zdjęcia satelitarne dostarczone przez Planet Labs, Airbus i Maxar Technologies, Schemes pokazują kilka nowych budowli w tym hangary i zakłady produkcyjne, które zostały szybko rozbudowane lub zbudowane od podstaw od czasu pełnej inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku. Zdjęcia sugerują, że produkcja z tych obiektów obejmuje od samolotów bojowych po śmigłowce bojowe, po wojskowe drony i amunicję kierowaną, a także naprawy sprzętu na potrzeby wojenne
 • Odpowiedz
@GULO666: Te baraki w których produkują shahedy na przykład to te nowe fabryki? Tu chodzi o linie produkcyjne w dużych zakładach. Nie otworzyli nowych fabryk ciężkiego sprzętu czy samolotów. I nie planują chyba bo nie ma już komu robić.
 • Odpowiedz
@Mitur: Przecież jest napisane że śmigłowce i samoloty też produkują, kacapom miał się sprzęt już dawno skończyć, a oni się dopiero rozpędzają, zostały im potężne zakłady po ZSRR, więc stary złom, będzie produkowany w dużych ilościach.
 • Odpowiedz