Wpis z mikrobloga

#piwo #pijzwykopem #urlop

Nowa seria piw żywieckich. Na pierwszy ogień Białe. Ładne, faktycznie białe, lekko mętne, bardzo delikatny zapach. Słaba piana. Bardzo spodobała mi się kolendra - super! I mimo użycia słodów pszenicznych, bardzo lekkie piwko. Jedna z najlepszych koncernówek jakie piłem, jeśli nie najlepsza. Będzie świetnym dodatkiem do wiosennych obiadów.

Jak dla mnie, 7+/10. Polecam :)

Jeszcze muszę skosztować, czy zmienili coś w Bocku. Ostatni, ten sprzed dwóch lat był fatalny.

źródło: comment_PGxi00T0Q0Gwbnra4T2pGmShL9UUSFI0.jpg
  • 11
@Alcoholic_Desacrator: Choć białego nie piłem, to ogólnie do Obolona mam awersję... A biały kormoran, to w moich okolicach biały kruk raczej, nie mogę trafić. Muszę się w końcu do świata piw przejść.

@wiorek: Piłem. Ot, takie sobie piwo. Choć całkiem inne niż moje okoliczne tyskacze czy żywce ;)
@Alcoholic_Desacrator: Aż sprawdziłem, Aksamitne mnie tak odrzuciło. Sprawdzę Białego, na Twoją odpowiedzialność! ;)

Z innej beczki, dostałem ostatnio od przedstawiciela na spróbowanie skrzynkę różnych czeskich piw i polecam Pernsteina Granat i radlera Litovel Red Orange. Bardzo fajne piwka, w dobrej, a wręcz niskiej cenie :)
Nie jedno polskie piwo pilem i specjal wygrywa wszustkie rankingi. Mówię o normalnych sklepowych. A co do barowych itp to polecam jakiekolwiek piwo w Spiżu we Wrocławiu, mają własny browar w podziemiach, piwo bajka ;)
@wiorek: Kwestia gustu, przywiozłem kiedyś parę Specjalów z Gdańska i nikomu ze znajomych nie podeszło - wolą Taterki ;) A w Spiżu byłem, ino chyba źle trafiłem - dobre piwa mieli, ale jakoś tak... Nie wiem, spodziewałem się czegoś jeszcze lepszego. Browary restauracyjne są spoko, mam u siebie w mieście dwa takie i w jednym z nich baaardzo mi smakuje wiedeńskie, zawsze biorę jak mają :) Marcowe też spoko.
@zoniu: Raczej podslabawy witbier. Smak wyprany, albowiem nie moze byc zbyt intensywny bo pijcy koncernowek sa nieprzyzwyczajeni do nijakosci i smak piwa moze ich nader porazic. W tym piwie w miare OK jest zapach. Jak juz wczesniej ktos wspominal lepiej siegnac po smaczniejsze wity - Obolon Biale i Namyslow tez Biale.
@zoniu: Piłem to. Nie najgorsze, ale jak dla mnie to taka słabsza wersja takiego belgijskiego pszenicznego, co piłem w Pimiento w Krakowie. Moim zdaniem z ogólnodostępnych pszenicznych na polskim rynku wymiata Książęce Pszeniczne - stosunek cena/jakość najlepszy. Polecam. Iza Małysz.
Choć całkiem inne niż moje okoliczne tyskacze czy żywce


@zoniu: jakie? xD

@wiorek: nalejc sobie chociaż 3 koncernowe lagery i zrób ślepy test. stawiam dyche, że nie poznasz które jest które