Wpis z mikrobloga

Szukam dość łatwe do postawienia i tanie zadaszenie na taras, głównie, żeby osłonić meble ogrodowe od słońca no i też samemu posiedzieć sobie latem w cieniu. W oko wpadła mi taka pergola przyścienna (link poniżej). Wiecie może, w jaki sposób jest ona montowana do podłoża, jeśli mam kostkę? Czy najpierw muszę wyrównać w jakiś sposób kostkę do równego poziomu tam gdzie będą przychodziły nogi, czy mogę tak od razu wiercić i mocować?

Czy montowaliście u siebie zadaszenie? Na co postawiliście? Może taka pergola jest ultra chu.jowa i nie warto? Na początku myślałem o postawieniu konstrukcji i na to poliwęglan, ale za dużo roboty i siana.

https://lectus24.pl/produkty/przyscienna-pergola-ogrodowa-pergolysse-3x4-m-ciemnoszarajasnobezowa.html?gad_source=1#

#dom #taras #ogrod #budowadomu
  • 12
  • Odpowiedz
@Dante15: bałbym się wiercić bezpośrednio do kostki. To spora dźwignia będzie. Wybrałbym kostkę, wiertnicą spalinową wywiercił na odpowiednią głębokość i zalał słup by mieć do czego kotwić konstrukcję. A na koniec położyć kostkę wokół słupa.
  • Odpowiedz
@Dante15 to jest normalna blacha trapezowa z taką flizelina od spodu nie wiem ile nie liczyłem tego kompletnie wiem że te sztachety metalowe to koło 300zl
  • Odpowiedz