Wpis z mikrobloga

Po 3 latach odnalazłem w końcu myszkę, jaka mi pasuje i okazało się, że logitech przestał ją produkować i jest nie do dostania, co za los xD
Dobrze, że z OLX udało się wyrwać sztukę po serwisie jeszcze.
#logitech G600 to jest nadmyszka i nawet nie ma jak z tym handlować. Testowałem rozmaite wynalazki z górnej półki, hajs zmarnowałem np na Steelseries Aerox 9, ale nic nie ma podejścia do G600. W każdej innej myszce #mmorpg coś jest nie tak, np w Aerox 9 przyciski boczne są ułożone tak, że nie da się praktycznie bez patrzenia w nie trafiać, są za blisko siebie i panel jest za długi, trzeba by mieć jakiś zajebiście długi kciuk, żeby sięgnąć do 2 i 3. G600 jest idealna i nawet soft ma lepszy niż inni producenci. Do tego przycisk G-Shift jako trzeci przycisk to jest #!$%@? wisienka na torcie.
Logitech to debile, że tę myszkę wycofali i nie oferują nic w zamian, bo bez kitu ona jest poza jakąkolwiek konkurencją. Niby trochę waży, ale jest dzięki temu stabilna przy całej tej klikaninie, jaką się na niej uprawia, a jak się chce, to można z niej wyciągnąć ciężarek i tak. Aerox 9 jest lekka i to się nie sprawdza w tym typie myszki, bo wciskając przyciski strasznie się ją rusza. Niby kabel sztywny i nie jest bezprzewodowa, ale to jest szczegół.
Kupujta G600 póki jeszcze są, bo jak zabraknie, to będzie #!$%@?. Naga Hyperspeed może tylko ma podejście do tego (ale boczne przyciski gorsze są), ewentualnie Corsair Scimitar, ale tam brakuje górnych przycisków pod kombinacje a'la G-Shift i soft jest #!$%@?ący, boczna klawiatura też nie tej klasy, pomimo regulacji.

#pcmasterrace #gry
daunowix - Po 3 latach odnalazłem w końcu myszkę, jaka mi pasuje i okazało się, że lo...
  • 13
  • Odpowiedz
Logitech to debile, że tę myszkę wycofali i nie oferują nic w zamian, bo bez kitu ona jest poza jakąkolwiek konkurencją.


@daunowix: Sprawdź sobie jak popularne są gry MMO w roku pańskim 2024 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skoro z tabelek wyszło, że utrzymywanie produkcji się nie opłaca, to wycofali i tyle. Po drugie to antyk, model z 2012.

Niby kabel sztywny i nie jest bezprzewodowa, ale to
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: No wycofali po dekadzie produkcji - w sumie #!$%@? wie czemu, bo sprzedawała się dalej zajebiście. Razer co chwilę ulepsza model Naga i ludzie się cieszą. W roku pańskim 2024 dalej masa ludzi ciśnie w FF14 - wychodzi na to, że coraz więcej, są okresy, że więcej niż w WoWa, za raz wychodzi nowy dodatek i pewnie serwery wybuchną. Jak ostatni wyszedł, to nie nadążali generowaniem kluczy, tak ludzie kupowali.
  • Odpowiedz
w sumie #!$%@? wie czemu, bo sprzedawała się dalej zajebiście


@daunowix: Ma pan dowód? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To jest cały czas taka sama nisza, całkiem spora, w dodatku pełna ludzi skłonnych wydać pieniądze, bo i tak abonamenty się płaci.


Obstawiam, że każdy kto ciśnie zawodowo w MMO już dawno kupił mysz do MMO. A casuale co grają we wszystko i atakują serwery jak nowy dodatek wychodzi,
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: obawiam się, że to nie wypadek przy pracy, Naga w każdym z pierdyliona wydań ma jakieś #!$%@?ące problemy. G600 odstaje tylko na papierze, dla kogoś, kto brandzluje się cyferkami. W praktyce tutaj najważniejsza jest ergonomia i funkcjonalność, a tu konkurencja po tych 12 latach dalej nie ma podejścia. Wydaje mi się, że wycofali G600 właśnie ze względu na to, że na papierze wyglądała mało atrakcyjnie i niemodnie - ciężka, na
  • Odpowiedz
@daunowix: a na #!$%@? ci myszka do mmo? Masz klawiaturę 20% czy jedną ręką używasz skilli a drugą wyzywasz raidujących od padałów?
Tak z ciekawości pytam, sam swego czasu grałem i nigdy mi przez myśl nie przerszło kupić myszkę z kilkunastoma przyciskami.
  • Odpowiedz
@daunowix: Dobra myszka, ale domyślnie jest za ciężka jak dla mnie, Logitech w pierwszych wersjach z tego co pamiętam napchał jeszcze metalu dociążającego do środka xD Ogólnie spoko jeśli chodzi o ergonomie i klawisze boczne (Scimitar od Corsaira nie ma podjazdu nawet, Nagi nie testowałem), ale sensor już się mocno postarzał. Chciałbym, żeby Logitech wypuścił odświeżoną wersję tej myszki z nowym sensorem i o mniejszej wadze.
  • Odpowiedz
@daunowix: a na #!$%@? ci myszka do mmo? Masz klawiaturę 20% czy jedną ręką używasz skilli a drugą wyzywasz raidujących od padałów?

Tak z ciekawości pytam, sam swego czasu grałem i nigdy mi przez myśl nie przerszło kupić myszkę z kilkunastoma przyciskami.


@ReeceWithouterpoon: w wowie masz kilkadziesiąt skilli + inne rzeczy do zbindowania. Ciężko to wszystko upchać w okolice WASD (dla mnie już klawisze 4 i V są niewygodne, nie
  • Odpowiedz
  • 2
@ReeceWithouterpoon: W FF14 są dziesiątki rzeczy do upchnięcia gdzieś, palce można sobie połamać na kombinacjach z shiftem i ctrl wokół WASD, szczególnie jak masz jednocześnie chodzić i używać np 45 skilli na minutę, machinist ma takie serie, że dusisz guziki jak #!$%@?. Dlatego dobrze mieć część na drugiej ręce, na myszce.
  • Odpowiedz
@daunowix: Miałem dwie G600 jak grywałem w MMO jeszcze, moja ulubiona mucha była. Teraz Roccat kone co używam i do pracy i gier, też świetna myszka
  • Odpowiedz
Dobrze, że z OLX udało się wyrwać sztukę po serwisie jeszcze.

#logitech G600


@daunowix: MIałem kilka produktów logitrecha w ostatnich latach, czy to klawki czy myszki. Zamówilismy anwet do firmy. Każde zdechło w okolicy końca gwarancji. Gówno firma i produkty na max 2-2.5 roku.
  • Odpowiedz