Wpis z mikrobloga

#motocykle

Smutno trochę.

Był chuop oglądać GS500. Ładny, kolorowy, ładne opony z włoskami. Skrzynia biegów fajnie chodzi, silnik pięknie chodzi. Ładnie przyspiesza, coś hamuje...

Tylko po opuszczeniu kierownicy ucieka na prawo. Jeździłem tu, tam, w jedną, w drugą stronę, nawet trochę na lewy pas, żeby wykluczyć geometrię drogi.

Telefon do wujka - wujek mówi, że walnięty, nie ruszać.
Pan sprzedający się prawie obraził, jak powiedziałem, że nie biorę, choć mówiłem, że to być może przez moje krzywe dupsko.

No cóż.
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@mangoloko nie no, nawet na dworzec odwiózł

Ale tekst typu "i tak się dziwię, że się o tak dałem przejechać" padł
#!$%@?, że dostał 5 k do ręki przed jazdą :D
  • Odpowiedz
  • 0
@WyjmijKija kombinowałem
Sprawdzałem koleiny, geometrię drogi, dupa w lewo, w prawo
Zawsze to samo

Na moim 125 potrafię kilkadziesiąt metrów z rękami na kolanach przejechać bez problemu
Wcześniej na 50 też

Mówię, może to ja #!$%@? jestem, ale nie wziąłem
  • Odpowiedz
@WyjmijKija: @WolvvloW Ja poprzednią SV kupiłem niemal w ciemno. Po testach też jakoś mi ciągnęła na prawo. Pojechałem do mojego zaufanego magika, ten się przejechał i mówi że jest perfetto. Oczywiście wina była po mojej stronie.
  • Odpowiedz
  • 0
@jonasz787 mogło tak być
Facet też się zarzekał, że cudo i że jego fachowiec też twierdzi, że jest super

No naprawdę nic osobistego względem kogokolwiek, ale nie wziąłem
  • Odpowiedz
  • 0
A i ogólnie motór ma wgniotkę. Niedużą po prawej stronie baku. Taka parkingowa jakby. Może to wydarzenie przy okazji uszkodziło ramę/lagi/łożyska
  • Odpowiedz
@WolvvloW ¯_(ツ)_/¯ nie wiem. Jeździłem motocyklami co się komuś przewróciły więc kierownica była np lekko w lewo a motocykl jechał prosto. Ale nigdy nie trafiłem na przypadek że puszczam kierownicę a motocykl odjeżdża w jakąś stronę. Da się to ogarnąć bo albo krzywa półka dolna albo lagi. Stąd jakby opuścił mi do 4k to bym rozważał jeśli silnik chodzi jak igła, bo to jest najważniejsze. A pamiętaj że chcesz robić scramblera więc
  • Odpowiedz
  • 0
@George_Liquor nie no, cały napęd od silnika po łańcuch pięknie

Gdyby jechał prosto, bym go wziął

A tak siedzę w Olsztynie, zjadłem pierogi i piję piwo bezalkoholowe Kormoran gorzka pomarańcza
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@krzysztof2033 te ściąganie mogło mieć różne przyczyny. Od źle wyważonego koła, przez kiepsko zamontowane lagi, krzywe lagi, aż po skrzywioną ramę.

Nie ma sensu ryzykować.

A w 125 tylko akumulator. Prześladowało go ze względu na uszkodzenie połączenia z regulatorem napięcia. Wyrzuciłem resztki kostki, połączyłem przewody, wstawiłem nowy akumulator i śmigam.
  • Odpowiedz