Wpis z mikrobloga

Czy to legalne, że tej opłaty nie ma na opakowaniu, ani przy cenach na półkach? Na rachunku to osobna, doliczona pozycja zaraz pod ceną ciastka.

p.s. czy takie pudełko mogę zwrócić, jak większość produktów? Oczywiście bez uszkodzeń i śladów użytkowania.

p.s.2 to nie żadna osiedlowa cukiernia, tylko pełnowymiarowy Auchan z normalnymi kasami

#prawo #zakupy #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
Ranger - Czy to legalne, że tej opłaty nie ma na opakowaniu, ani przy cenach na półka...

źródło: Untitled

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Ranger: czyli chcesz się przyczepić do Auchanka, bo ładnie poinformował o wymysłach unii?

Kwota jest poprawnie dopisana do paragonu. Chcesz komuś utrudniać życie, to zacznij od komisji europejskiej
  • Odpowiedz
p.s. czy takie pudełko mogę zwrócić, jak większość produktów?


@Ranger: a jakie to produkty spożywcze bądź ich opakowania można zwracać w auchanie? To, że cokolwiek można zwrócić bez przyczyny w przypadku stacjonarnego sklepu to tylko i wyłącznie dobrowolny ukłon sklepu w stronę klienta.
  • Odpowiedz
  • 0
bo ładnie poinformował


@kuncfot: no niezbyt, bo dowiedziałem się o tym dopiero na rachunku, chodzi mi tylko o jasne przekazanie tej informacji, skoro musi być opłata, to niech będzie, ale bez zaskoczenia
  • Odpowiedz
@Ranger: no jak byk masz podana podstawę prawną i informacje, że sklep jest zobligowany to ty twierdzisz, że raz nie wiedziałeś i jeszcze przy okazji pytasz czy to legalne. XD
  • Odpowiedz
@Ranger: jeśli chodzi o kwestie informowania to pewnie jakieś rozbieżności będą, jeśli chodzi o formę doliczania czyli jako dodatkowa opłata na paragonie to tu już jest ujednolicone, narzucone odgórnie przez ustawę.
  • Odpowiedz