Wpis z mikrobloga

Daję głowę, że kiedyś widziałem podobny bądź identyczny wpis, ale... mimo wszystko pozwólcie, że się tu pożalę xDD
Ostatnio jeżdżę po Polsce nieco więcej niż zwykle - głównie po większych miastach. Zauważyłem przy tym, że 90% kierowców "wpuszczających" uprzejmie z drogi podporzadkowanej to mężczyźni. No do chvja jasnego, jak to jest xDD Dzisiaj miałem trzy takie sytuacje: na głównej korek, ale tuż przy skrzyżowaniu zrobiło się odrobinkę miejsca. Chcę wyjechać, a tu patrzę - nie, baba jedzie na wprost, nie patrzy się nigdzie, staje centralnie przy tym skrzyżowaniu i miejsca dla mnie brak. Ona stoi i ja stoję.
I żeby nie było - ja absolutnie nie twierdzę, że wszyscy mają mi robić miejsce, bo jaśnie pan jedzie - nie, nie o to chodzi. Ale facet w takiej sytuacji najczęściej kiwnie ręką, że mam jechać - no to jadę, dzięki czemu zaoszczędzam sporo czasu a facet traci może z 10 sekund, wszyscy zadowoleni. No japierdziele, różowe paski, naprawdę brakuje Wam odrobinki uprzejmości dla innych na drodze? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kierowcy #bekazrozowychpaskow
Horkheimer - Daję głowę, że kiedyś widziałem podobny bądź identyczny wpis, ale... mim...

źródło: 59f0aab41b17d_o_full

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@Horkheimer na zakupach, w ciasnych uliczkach zwykle to samo, baba idzie jak taran.
Ale trzeba przyznać że dzisiaj mi baba zjechała aż na krawężnik mimo że to po mojej stronie stały samochody i to ja powinienem
  • Odpowiedz
@Horkheimer: I co masz ciąg 100 aut z kobietami, czy może jaśnie pan, nie może odpuścić jednego auta i wymaga aby było 1:1. Jaki sens byłby robienia głównej, gdyby wpuszczali się 1:1. Patrzysz z perspektywy lokalnej, że wpuszczający nic nie traci, to może popatrz, że za nim stoją dziesiątki aut, które też chcą jechać.

Wpuść typa z podporządkowanej to często jest błąd. Typ jest tak podekscytowany tym, że ktoś go wpuścił,
  • Odpowiedz
@Pietrii: Życzę ci aby przed tobą jechała kobieta, która będzie wpuszczała wszystkich i wszędzie, tak abyś mógł zrealizować receptę którą przedstawiłeś, nie zapomnij podzielić się z OP'em.
  • Odpowiedz
@Horkheimer: 90% kierowców to niestety beton intelektualny że nawet jak jest zmiana oznakowania to mówią "kilka naście lat tutaj jeżdżę i tego nie było" z #!$%@?ą nogą i porywanymi narządami w SOR'ze gdzie ich życie własnie upłyneło bo "mieli pierwszeństwo w 1992"
  • Odpowiedz
@Horkheimer mnie znowu irytuje jak ktoś specjalnie się zatrzyma i przepuści kiedy za nim totalnie pusto i to jego hamowanie i wpuszczanie trwa dłużej, niż gdyby normalnie jechał. Apel do wpuszczających: patrzcie w lusterko wsteczne, może wcale nie trzeba wpuszczać ()
  • Odpowiedz
No japierdziele, różowe paski, naprawdę brakuje Wam odrobinki uprzejmości dla innych na drodze? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Horkheimer: Nie, jeździłam przez lata skuterem i często wpuszczałam kierowców w korku, tak samo przepuszczałam pieszych przez pasy (kiedy jeszcze nie było obowiązku).
  • Odpowiedz
dzięki czemu zaoszczędzam sporo czasu a facet traci może z 10 sekund


@Horkheimer: 10 sekund on, 10 sekund ten za nim, 10 sekund następny i następny + czas reakcji każdego NPC po zatrzymaniu. Nie jest was dwóch na drodze.
  • Odpowiedz
@Horkheimer: mam dokładnie takie same obserwacje. Podobnie na zwężeniach gdzie wjeżdża się na suwak. Jak ktoś cię nie wpuści, wbrew obowiązującym przepisom, to jest jakieś 90 procent szans, że to kobieta.
  • Odpowiedz
@Horkheimer moja teściowa tak jeździ, ledwo ogarnia to co dzieje się przed nią, a ty jeszcze chciałbyś, żeby takie osoby jak ona ogarnęły to co się na podporządkowanej dzieje?
  • Odpowiedz