Wpis z mikrobloga

Jebla idzie dostać, z tym jakie betony mamy w PZPN. Ale to co się dzieje w lokalnych związkach to woła o pomstę do nieba.

Jakiś czas temu zacząłem pracę przy piłce nożnej- nie bezpośrednio ale mam regularny kontakt z trenerami itp. W ramach pracy poznałem swojego szefa, który naprawdę ma pasję do tego co robi, i pomagam mu napisać poradnik nt. prowadzenia szkółek piłkarskich, bo ma w tym spore doświadczenie (a dodatkowo jest młody, ma świeże spojrzenie na temat i widzi jakie są ogromne problemy). I w związku z tym, na fali tego że naprawdę to polubiłem, a #footballmanager towarzyszy mi w wolnych chwilach od lat, postanowiłem się zainteresować kursem trenerskim. Od razu powiem- piłkarzem nigdy nie byłem, jedynie krótki epizod w B-klasie, tak samo studia to nie żaden AWF tylko pospolita ekonomia. Ale czy to ważne? kompletnie nie, bo jak najbardziej istnieje ścieżka rozwoju dla ludzi którzy w życiu profesjonalnie piłki nie kopali. Co prawda wymaga to rozpoczęcia pracy od zespołów juniorskich ale co tam, licencja i kurs kosztują kilkaset złotych więc w wakacje pomyślałem że fajnie byłoby coś takiego odbyć, nawet dla własnego doświadczenia. W tym celu wchodzę na stronę PZPN, i czytam że kursy są ogłaszane w lokalnych związkach- git, przynajmniej nie będę musiał jechać do Warszawy czy innych Katowic. Wchodzę na stronę Lubelskiego Związku Piłki Nożnej na facebooku (może wrzucają aktualności?) i co? Strona puściła jeden post, o treści "test" w 2023, a regularne postowanie skończyła w 2021... Ok, pewnie na ich stronce coś znajdę. Fakt udostępniają aktualności. Aktualności dotyczące komisji dyscyplinarnych i powołań na AMO, nic o kursach. Tzn, znalazłem informacje o kursach... Z 2022 roku. Tak to kompletnie nic, a ilość błędów działania była chyba rekordowa. Przy okazji wszedłem na stronę zarządu, same siwe, wąsate głowy 60+, nie ma co się dziwić. Dobra, wracam na stronę PZPN dedykowaną trenerom, bo było też info że mają najaktualniejsze dane. Muszę się zarejestrować- co ciekawe wymusili ode mnie numer PESEL. Dobra uj, chcę wiedzieć kiedy kursy i gdzie. Oczywiście strona działająca równie fatalnie. Jest wyszukiwarka wydarzeń, i o dziwo- w Lubelskim nic nie ma. Ale zaraz, zaraz, zobaczmy czy gdzie indziej coś jest- również nic XD. Co jest? Trafiam do kalendarza, który kończy się na aktualnym miesiącu XD są konferencje itp. ale w tym kalendarzu zapisów nic nie ma. Tak samo na stronie gdzie można przefiltrować kursy- są jak najbardziej kursy trenerskie, co prawda nie te które mnie interesują, ale dalej w stronce zapisów pusto, a tu widzę że są. Ostatecznie jeszcze warto dodać że większość stron nie działa, bo wyświetla się coś czego zamknąć nie mogę, a przeglądanie strony jest niemożliwe (co zamieszczam na zdjęciu). Ostatecznie przez godzinę nie znalazłem nic, nie wiem kiedy są jakieś kursy, czy są regularne czy nie, a Lubelski Związek nie odbierał telefonów. Pozdro.

Jak tak jak ja masz w sobie pasję i chcesz spróbować to już na starcie wiesz jak ciężkie to będzie. Poziom organizacyjny jest na najniższym możliwym poziomie, a informacyjny nie spełnia swojej podstawowej funkcji - informowania. 450 mln złotych budżetu PZPN a ja nie jestem w stanie znaleźć informacji najbardziej podstawowych jakie tylko mogą być.
#mecz #zalesie #pzpn #trener #pilkanozna #reprezentacja
michalxd21 - Jebla idzie dostać, z tym jakie betony mamy w PZPN. Ale to co się dzieje...

źródło: obraz_2024-05-20_171901694

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@michalxd21 a po co ci młodzi? Lepiej w gronie swoich starych znajomych kształtować potęgę polskiej piłki. Ci młodzi to #!$%@? wiedzą. Tam trzeba doświadczenia i lat praktyki.
  • Odpowiedz
  • 0
@michalxd21 sam myślę o kursie, ale jak czytam właśnie co się odwala to już mi się odechciewa. Bardzo chciałbym jakiś klub w a-klasie poprowadzić
  • Odpowiedz
@Krx_S do A-klasy długa droga, wpierw musisz jakiś 6 latków, zespoły żeńskie czy futsalowe przerobić. Ale fakt, też chciałbym spróbować football managera na żywo. I chyba będę musiał poczekać aż skończy mi się zapał i czas wolny, bo w obecnej formie tego nie widzę. Wgl kiedyś wydaje mi się że szukałem już tych informacji i wszystko działało, za Kuleszy to nawet strony nie są w stanie ogarnąć.
  • Odpowiedz
@michalxd21: człowieku, jestem wolnym zawodnikiem od ponad roku (B klasa).
Przeprowadziłem się do innego województwa i mój macierzysty ZPN robi pod górkę temu nowemu z rejestracją mnie do innego klubu który podlega pod inny ZPN xD.
Klub musi zapłacić kilka stówek za to, żebym mógł grać w innym województwie, mimo że od roku jestem "wolnym zawodnikiem". Ja się w cyrku nie śmieje bo to moje życie
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront a ile masz lat? Bo wiem że istnieje coś takiego jak ekwiwalent szkoleniowy xd u mnie też były sytuacje że miałem #!$%@? prezesa co całą rodzinkę miał na stanowiskach w klubie (ostatecznie doprowadził do jego upadku), i jak ktoś chciał odejść do wioski obok to wymyślał z dupy ekwiwalent za szkolenie. Za jednego musieli płacić chyba coś koło 2 tysięcy, i to kilka lat temu. Nie byłoby nic złego gdyby te
  • Odpowiedz