Wpis z mikrobloga

Czas na kolejne informacje ;)

Panie i Panowie, wczoraj Alfa zniosła pierwsze w tym sezonie jaja - od razu dwie sztuki i od razu zapłodnione;D

tu widać taki czerwony prosty pasek, to zalążek gekona :3

a tu taki półokrąg

Cieszę się ;) Pierwsze jajka mają termin klucia za jakieś 2 tygodnie, ale niestety nie mam pewności, czy są zapłodnione. Nie gniją, nie zapadają się, ale nic przez nie nie widać... Poczekamy zobaczymy. Jak na razie tak wygląda mój inkubator, liczę jeszcze na przynajmniej 10-12 jajek, zapłodnionych, ale jak będzie - zobaczymy ;)

Ostatnio częściej biorę sobie gadziny, żeby po domu biegały - mój pies ciota zawsze ucieka od nich, więc nie ma problemu, ale mimo wszystko zawsze są pod stałą opieką. Do tego najprawdopodobniej Zośka jest skorpionem :D

No i bonusowo już, dodaję filmik, jak Heniek, po raz drugi, karmiony był oseskiem. Lekko nieśmiała, ale wszamała z miłą chęcią ;D Z 279g przytyła na 330 w troszkę ponad tydzień, jestem z siebie dumna :3

#gekon #agama #agamy #heniek#gady #terrarystyka #zwierzaczki @GraveDigger @Froto @Xenesthis @PanKara @Wulfee @mero3 @Czerw2 @miesnakrowa @Kurgan @gobi12 @ufos @Lrrr @mpisz @adulski @Endorfinek @PanBulka @shymon @firezen @wysocki: @mactrix:
Khaleesi - Czas na kolejne informacje ;)



Panie i Panowie, wczoraj Alfa zniosła pie...
  • 20
@Khaleesi: a ja wiem, czyj to osesek?! tak czy owak - straszne to jest! myślałam, że te agamy i gekony jedzą robaki, a tu się okazuje, że mysie płody :/ czy gekon może być wegetarianinem?

btw - skąd Ty te mysie płody bierzesz?
@SScherzo: to nie płody, to są już urodzone myszki ;) tylko jednodniowe. Sklepy terrarystyczne sprzedają to.

Jedzą robaki, ale samice po ciąży dobrze nakarmić oseskiem - to bomba wapniowa, a one na produkcję skorupek bardzo dużo wapnia z organizmu oddają. Nie karmi się częściej niż raz na miesiąc, nie jest to nawet wymagane, ot takie urozmaicenie.

Gekon nie może być wegatarianinem, jego dieta jest w 100% miesna [robale]

Agama jest w
@Khaleesi: to da się przeżyć. wiesz, dla mnie mięso do zjedzenia musi jak najmniej przypominać żywe zwierzę, dlatego nie byłabym w stanie mieć zwierząt, które jedzą takie rzeczy. węże odpadają (chyba, że mój wonsz, ale on zadowala się mielonym i saszetkami z mięsem w galarecie). dla mnie myszy to też zwierzęta domowe. tak, wiem, jestem hipokrytką, bo sama jem mięso, ale udaję, że rośnie na drzewie :<
@SScherzo: nie no rozumiem, ja sama miałam obiekcje, jakoś nie widział mi się karmienie gada maciupcią, jednodniową myszką. Aaale. Normalny łańcuch pokarmowy. Na żywo też upolowałaby jakies małe gryzonie. Do tego wiem, że tak czy inaczej te oseski są mrożone, więc ja "niejedzeniem" ich nie powstrzymam świata, a wiem, ze to pomoże gadom ;)

Twój wonsz jest poza każdą konkurencją <3 [jak czytałam to, to zastanawiałam się, jakiego do cholery Ty
@Khaleesi: niestety :< nie można zwierzętom odmawiać ich naturalnego pożywienia. to już by była skrajność... ja mogę nie jeść mięsa. matkę oszukasz, ojca oszukasz, ale natury nie oszukasz i mięso muszą jeść.
@Khaleesi: ja bym chyba mogła, chociaż ciężko byłoby mi zrezygnować z pepperoni na pizzy albo z dobrej kiełbasy myśliwskiej. tak samo grill - karkóweczka, żeberka, kiełbasa, kaszanka... trochę tego jest, choć myślę, że mogłabym to mocno ograniczyć. nie mogłabym natomiast na pewno być już weganką - #!$%@?, jak można nie jeść JAJEK?! jajka są super, nie wyobrażam sobie z nich zrezygnować. na miękko, na twardo, sadzone, jajecznica, w sałatkach... nawet majonezu
@Khaleesi: moja koleżanka kiedyś przeszła na wegetarianizm i parę dobrych lat twierdziła, że nie je mięsa, po czym któregoś razu wracałam z nią z imprezy i zahaczyłyśmy o KFC (ja szłam do toalety), wracam, a ta zamawia Longera... ja się jej pytam, co ona odwala, a ona na to, że kurczak z KFC się nie liczy i czasem je xD
@SScherzo: czy ona była jakoś umysłowo ograniczona, czy tylko sprawia takie wrażenie;D

Wiesz, dla mnie wszystki wegetarianie w pewien sposób są jebnięci... nie mówię o problemach zdrowotnych, tylko Ci taki z wyboru i powołania. A jak słyszę takie historię jak ta, to utwierdzam się tylko w przekonanii ;D