Wpis z mikrobloga

@Lipathor: Nie wydaje mi się, żeby którykolwiek to robił i żeby szybko się to miało zmienić. Jedyne na co możesz liczyć to możliwość ograniczonego wykorzystania ich systemów płatności online (tak jak to robią sklepy internetowe czy różnego rodzaju dotpay-e).
@Lipathor: @MarcusPlinius: Nie jestem pewien ale chyba jest taka mozliwość w wielu bankach. Kiedyś pracując jako informatyk-przydupas jeździłem po firmach i naprawiałem/instalowałem rzeczy związane z systemami księgowymi z grupy Sage Symfonia i jak byłem w jednej firmie to księgowa miała możliwość pobrania listy przelewów w CSV z jakiegoś banku. Na tej podstawie śmiem twierdzić że wszystkie to udostępniają, ale może tylko dla kont firmowych?
@fuuYeah: Myślę, że to są trochę zbyt daleko idące wnioski. To, że Symfonia może wczytywać CSV oznacza tylko, że z poziomu konta można je w CSV wyeksportować. Od tego jest jeszcze lata świetlne do API. Spójrz na to z innej strony - gdyby coś takiego było dostępne to już dawno wszelkiego rodzaju usługi do zarządzania finansami osobistymi miałyby zaimplementowane importy, a nie wymagały wklepywania tego ręcznie ... nie mówiąc już o
@MarcusPlinius: CSV sam w sobie to nie problem. Problem jest w tym że trzeba się zalogować i ręcznie eksportować. Przydałoby się API które pozwoliło by to zautomatyzować :(. Wiem że w Czechach jest taki bank.
@Lipathor: Oczywiście masz rację i o to mi chodziło. Sam bym chętnie z tego skorzystał. Biorą jednak pod uwagę np. kierunek w którym poszedł mBank i jego własne autorskie rozwiązanie zarządzania finansami (jakkolwiek byłoby nieudolne) to nie wydaje mi się, żeby banki były skłonne podzielić się takimi możliwościami z podmiotami zewnętrznymi. Zawsze mogą wyciągnąć kartę bezpieczeństwa danych/tajemnicy bankowej itd.