Wpis z mikrobloga

@aarahon: przeważnie nienawidzą drugiej strony konfliktu. Ale masz rację, nie nienawidzą wszystkich i generalnie przeważnie wierzą, że ich czyny są usprawiedliwione albo myślą nawet, że w dłuższej perspektywie ich atak przyniesie więcej korzyści niż strat. Więc masz rację, przegrywy są znacznie gorsze, bo nienawidzą wszystkich jak leci nawet samego siebie i jeżeli zabijają nie kryje się za tym żaden szlachetny motyw.
  • Odpowiedz
nienawidzą wszystkich jak leci nawet samego siebie


@Nowekonto1238: może właśnie dlatego że od innych dostają tylko pogardę? Może właśnie dlatego że inni nie szanują ich jako ludzi?
  • Odpowiedz
@aarahon: tak jak mówiłam na tej zasadzie należy zamknąć wszystkie wiezienia bo każdego da się usprawiedliwić. Więc albo uniewinniamy wszystkich bo wolna wola nie istnieje, albo traktujemy przegrywow jak każdego innego człowieka i zakładamy, że potrafi rozróżnić dobro od zła i podjąć decyzję.
  • Odpowiedz
tak jak mówiłam na tej zasadzie należy zamknąć wszystkie wiezienia bo każdego da się usprawiedliwić.


@Nowekonto1238: według mnie to brednia. Co to za pomysł żeby usprawiedliwiać jakiekolwiek przestępstwa...
  • Odpowiedz
Ale masz rację, nie nienawidzą wszystkich i generalnie przeważnie wierzą, że ich czyny są usprawiedliwione albo myślą nawet, że w dłuższej perspektywie ich atak przyniesie więcej korzyści niż strat. Więc masz rację, przegrywy są znacznie gorsze, bo nienawidzą wszystkich jak leci nawet samego siebie i jeżeli zabijają nie kryje się za tym żaden szlachetny motyw.


@Nowekonto1238: I co ciebie obchodzi kto kogo nienawidzi, póki ktoś nie posunie się dalej niż tylko
  • Odpowiedz
@NiebieskiMiszmasz: Nie pochwalam ale rozumiem co nimi kieruje. Poza tym zasadniczo posuwają się dalej niż słowa, nie pracują, propagują pasożytniczy tryb życia zachęcając do niego innych. Wiesz jak wyglądałoby życie w tym kraju gdyby każdy zaczął sobie "neetować"? Napędzają wojnę płci jakby dzietność w tym kraju nie była wystarczająco niska i spędzają całe dnie na wmawianiu innym jakie życie jest złe, beznadziejne, że nic się nie da zrobić i nic nie
  • Odpowiedz
Poza tym rodziny ofiar czytają potem w internecie komentarze o tym, że ich 8letnia córka na pewno sprowokowała gwalciciela, albo jej się podobało i to nie jest w porządku.


@Nowekonto1238: Takie komenty piszą nie tylko przegrywy, ale też zwykli ludzie i nie tylko na Wykopie

Wiesz jak wyglądałoby życie w tym kraju gdyby każdy zaczął sobie "neetować"?


@Nowekonto1238: Raczej mniejszość byłaby w stanie ciągle "neetować" tak, żeby było to zagrożeniem
  • Odpowiedz
Ja to wiem, ale Ty dokładnie to robisz.


@Nowekonto1238: czemu kłamiesz?

To nie ma znaczenia dlaczego to robią, w każdym razie nie większe jak przy każdym innym degeneracie.


@Nowekonto1238: to sprecyzujmy - czy osoba która spowodowała utratę zdrowia u napastnika z nożem który groził mu śmiercią powinna za to iść siedzieć?
  • Odpowiedz
@aarahon: to zależy. Jeżeli zrobił to w chwili zagrożenia to oczywiście nie. Ale jeżeli znalazł napastnika 10 lat później, włamał mu się do domu i zaatakował go we śnie to tak.

Tak samo jeżeli zaatakował inną osobę dlatego, że kiedyś ktoś inny zaatakował go z nożem.
  • Odpowiedz
@Nowekonto1238: no właśnie. Ty usprawiedliwiasz przestępstwo wyższą koniecznością - obroną lub ratowaniem zdrowia i życia. Aleja nie usprawiedliwiam niczego w tym wpisie a to mi zarzuciłeś.

według mnie to brednia. Co to za pomysł żeby usprawiedliwiać jakiekolwiek przestępstwa...


Ja to wiem, ale Ty dokładnie to robisz.


Więc powiesz mi czemu mi to zarzucasz?
  • Odpowiedz
@aarahon: tak naprawdę to nie do końca. Obrona przy użyciu wszelkich dostępnych środków (oczywiście proporcjonalnie do zagrozenia) nie jest złamaniem prawa, jest to w pełni legalne. Więc tak naprawdę nie usprawiedliwiam łamania prawa skoro ktoś działa w jego granicach.

Tak samo jak np zasadniczo nie wolno jeździć po mieście z włączonym kogutem, ale jak jesteś kierowcą karetki to wolno.

Może i rzeczywiście tego nie usprawiedliwiasz, ale ewidentnie nie widzisz w nich
  • Odpowiedz