Wpis z mikrobloga

Mam sluchawki z takim smiesznym pilocikiem/mikrofonem (zdjecie randomowe). Jak je podlacze do telefonu, to czesto wlacza mi sie s voice, albo mi przycisza, albo jakies inne #!$%@?. W poniedzialek bede je odsylal na gwarancje, bo cos ten pilocik jest chyba spierdzielony, ale teraz musze sobie z tym jakos poradzic, wiec chce sie was zapytac, czy jest jakis program na androida, ktory umozliwi mi wylaczenie tego pilota i wszystkich jego funkcji?

#android #sgs3 #sluchawki #problem
Pobierz
źródło: comment_jUaGaP3DSEayWSYuCs0d1Ob0zRmzP19q.jpg
  • 6
@bish: softwarowo to chyba nie poradzisz - kwestia wszystkie funkcje reagują na hardware, ich wyłączenie możliwe byłoby pewnie w menu gdyby było przewidziane, a coś nie widzę u siebie. Ewentualnie możesz tymczasowo wyłączyć/deaktywować s-voice w zarządzaniu aplikacjami.
@bish: Nie wiem czy jest jakiś sposób na wyłączenie takich funkcji. Może z rootem możesz usunąć S voice i wyłączyć sterowanie słuchawkami w odtwarzaczach. Jeżeli chodzi o słuchawki to niewykluczone że jednak wszystko z nimi ok. Telefon rozpoznaje zmieniający się opór pomiędzy stykami słuchawek (chyba pomiędzy stykiem mikrofonu i masy). Pewnie w swoich słuchawkach nie masz mikrofonu i jack jest 3 polowy, a nie 4 polowy. Dodaj do tego jeszcze przyciski
@bodzi_dzwunik: Ale troche to dziwne, bo czasem swiruje bez wiekszego powodu, a Pan w sklepie zapewnial, ze z moim telefonem powinny dzialac elegancko. A czy jakas przejsciowka zalatwila by sprawe?
@bish: Wiesz tak naprawdę to wróżenie z fusów, ale wiedz, że słuchawki pomiędzy telefonami nie zawsze działają. Np. na SGS3 testowałem słuchawki od Xperii i od starszej Nokii i niestety nie działały tak jak powinny (doszedłem do tego że mają inaczej rozmieszczony styk od mikrofonu i masy). Jeśli pan w sklepie nie wie dokładnie czy na Samsungach działa to pewnie powiedział ot tak, bo czemu miałoby nie działać.

Przejściówka to ciężko,
@bodzi_dzwunik: Wszystkie inne sluchawki, ktore maja taki pikocik, dzialaja dobrze, nic sie z nimi dziwbego nie dzieje. Problem jest tylko z NuForce NE700M, bo albo maja zepsuty pilocik, albo guzik na nim jest za delikatny i reaguje na kazdy, nawet najmniejszy ruch. Problem pojawia sie podczas uzywania ich z telefonem jak i z Nexusem 7(choc tutaj nie tak czesto).
@bish: Skoro inne działają ok to chyba jednak wina słuchawek (no chyba, że producent zastosował jakiś inny standard, ale w sumie mało realne). W takim razie chyba będziesz musiał się pomęczyć dopóki nie naprawią Ci ich.

Tak jak pisałem, z tego co wiem, to żeby wyłączyć te funkcje sterowania pilotem to musiałbyś mieć roota, a i wtedy nie wiem jak to zrobić, ale pewnie gdzieś w necie (może na forum xda