Wpis z mikrobloga

Mirki, mam od roku Siemiensa EQ 500 i smak kawy jest do dupy. Czarna smakuje jak zwykła zalewajka, wali fusami (niezależnie od mocy i ml). Taki sam ekspres mam w pracy i smak kawy jest inny, z innych marek próbowałem i też jest zupełnie inna bajka. Oczywiście w pracy mam inne ziarna, ale próbowałem już wszystkiego (jasno palone, ciemno palone, drogie, tanie, nastawy młynka, ustawienia filtra, twardości wody). Ekspres oczywiście czyszczę, odkamieniam itd., wszystko zgodnie z instrukcją i komunikatami i już brak mi sił, bo nie chce mi się odsyłać tego na reklamację, którą pewnie odrzucą, a z zakupu jestem bardzo niezadowolony.

Może ktoś miał podobny problem albo wie w czym on tkwi?

#ekspresdokawy #kawa #siemens
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@Kulek1981

Tak, kupiony w lipcu 2023. Odeślę go, choć znając moje szczęście, to nic nie wykryją i dostanę to z powrotem. Właśnie zrobiłem ze 20 kaw zmieniając nastawy młynka i niewiele to daje, choć na tym najdrobniejszym mieleniu widać i czuć różnicę w ciastku, to jest ona wg mnie nieznaczna no i kawa nadal smakuje jak fusy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kulek1981 @sberatel

Po miesiącu od wpisu ekspres wrócił z reklamacji. Zdaje się, że wymienili w nim bebechy, zatem mieliście rację - działał wadliwie. Z tego co widzę, to wymienili młynek, moduł oraz zaparzacz (połowę wartości ekspresu)?

Wczoraj szybka próba i różnica jest kolosalna - kawa nie smakuje już fusami, a ciasteczka w koszu są tak zbite, że nie rozpadają się. Dziękuję za pomoc i naprowadzenie.
ArchDelux - @Kulek1981  @sberatel 

Po miesiącu od wpisu ekspres wrócił z reklamacji....

źródło: temp_file6814747586484400257

Pobierz
  • Odpowiedz