Wpis z mikrobloga

Mirki, jak podnieść taki murek przy minimum roboty żeby to się nie rozleciało? Czyt. bez robienia szalunków i lania betonu jakieś 30 metrów bieżących mam z tej strony, bo druga wychodzi wyżej, więc nie ma co ruszać

Pójdzie to jakoś z silki albo bloczków fundamentowych zrobić żeby to podnieść chociaż na te 20-25cm?
Po prostu nakleić na stary murek czy przewiercać jakoś od góry żeby prętem złączyć z murkiem?

Po remoncie chodnika wszystko poszło do góry i jest taka kicha jak na zdjęciu

#budownictwo #budowa
Norskee - Mirki, jak podnieść taki murek przy minimum roboty żeby to się nie rozlecia...

źródło: temp_file7925213876903467536

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Norskee: a co jest w tym murku? słupki metalowe? może wystarczy zdemontować siatkę, na słupki narzucić takie bloczki prefabrykowane jak są w ogrodzeniach panelowych a miedzy nimi dać tak samo prefabrykowaną taką belkę betonową

ogrodzenie będzie nadal tak samo niskie ale od dołu będzie zabudowane
  • Odpowiedz
@Norskee: zrobił bym to tak. Ponawiercał, zakotwił pręty, dał bloczki do zalania i wypełnił je betonem. Takie minimum roboty przy zadowalającej konstrukcji
  • Odpowiedz
  • 0
@Catmmando:

są słupki. Plan był taki, że murek podniosę możliwie tanio i przy minimum roboty, słupki odświeżę i dam nową siatkę 120 zamiast 150 ( po podniesieniu się o te 20-25cm

słupki bym ominął bloczkami a potem tylko je podlał betonem żeby szpary usunąć między bloczkami a słupkiem
bloczki by mi było najtaniej i najłatwiej położyć. Formalnie to nie jest moje i nie chcę tego robić kompletnie od nowa ani męczyć
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@eeemil jak wyże, j nie wchodzi to w grę bo wyjdzie za drogo
Bloczki wyjdą 500-600zl a za tyle to ja samego betonu na te 30mb nie dostanę nie mówiąc o transporcie i szalunku
Bloczki mogę robić po metr jak mi się zachce
  • Odpowiedz
@Norskee:
Jak tam jest 15-20cm szerokości to pójdzie ci na metr 3 worki betonu po 15zł.

Pewnie drożej, ale minimum roboty.

Skręcasz dwie dechy, sypiesz w srodku miedzy nimi zaprawę, podlewasz wodą i na następny dzień przenosisz te dechy dalej, dosypujesz polewasz, itd..
  • Odpowiedz