Wpis z mikrobloga

@Nieznajomy_U_Bram: A trafiają się tacy co zarabiają 3500 na rękę i dalej utrzymują że są klasą średnią XD. Jak widać programowanie za młodu czyni cuda. "Bo w Rosji to yyyy nie ma klasy średniej ale w Polzdze jest i zarabia 3 tysionce" XD. Nawet janusze co zarabiają po 100 tysi na miesiąc nie będą klasą średnią jeśli są burakami co wydają piniądze na pokaz. Bo klasa średnia to nie tylko zarobki,
  • Odpowiedz
@ZacharJasz92: przede wszystkim to klasa średnia powinna być szacowana na podstawie posiadanego majątku, bo wage slave z 50k a wage slave z 4k to w dalszym ciągu nowoczesny chłop pańszczyźniany (choć oczywiście ten pierwszy ma jednak, jeżeli nie przepuści szmalu w kasynie realne szanse do tej legendarnej klasy średniej awansować). W tym kontekście w Polsce klasa średnia to garstka Januszy przedsiębiorców i, o dziwo, rolników którzy mają realny kapitał w postaci
loginnawykoppl - @ZacharJasz92: przede wszystkim to klasa średnia powinna być szacowa...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Nieznajomy_U_Bram: Są różne definicje klasy średniej. Nie tylko finansowe ale też kulturowe.

Np. biedujący artyści lub intelektualiści ciągle mogą być kulturowo podciągnięci pod klasę średnią bo ich życie jest z nią styczne.

Natomiast robotnicy tak czy siak nią nie są xD.
  • Odpowiedz
  • 4
@revente bo ja wiem znam "robotników, którzy uczęszczają do teatru, jakieś kluby książki, czy tam z teleskopem biegają, niektórzy jakieś tam autka budują. Wszystko stało się dla wszystkich, kiedyś było po za zasięgiem.

@Nieznajomy_U_Bram trzba zdefiniować czym jest klasa średnia, dla jednego będą to dwa auta na kredyt i dom na przedmieściach. Dla mnie klasa średnia to np. gdy masz na tyle kapitału że nie musisz się "niczym" martwić i możesz brać
  • Odpowiedz
Dla mnie klasa średnia to np. gdy masz na tyle kapitału że nie musisz się "niczym" martwić i możesz brać aktywny udział w inwestowania bez ryzyka bankructwa,


@fraciu: no jak dla mnie to już jest podręcznikowa definicja bogactwa xD nie mam oczywiście na myśli jakiś multimilionerów, bo oni są w ogóle jeszcze wyżej, ale imo klasą średnią powinno się nazywać ludzi - jak sama nazwa wskazuje - średnich, którzy już nie
  • Odpowiedz