Wpis z mikrobloga

@PodniebnyMurzyn: KO byłoby glupie jakby zrobiło ten projekt. Pokaż mi CPK w USA. To bzdura totalna

Jeszcze PISowcy nakupowali działek woboc lotniska i inne wałki porobili. Jakby KO zrobiło CPK według planu PIS to by KOwcy zarobili na budowaniu (wiadomo, jak coś kosztuje 155mld to nikt nie będzie pytał jak zniknie 5-10 mld hehe) oraz PISowcy zarobili na różnych działkach i wałkach, bo Lasek nie potrafił zrobić dobrego audytu, a stracą
  • Odpowiedz
Jak sie czyta takie rzeczy to az sie smutno robi, przeciez ty nic nie wiesz ani o CPK, ani w ogole kontaktu z rzeczywistością nie masz. Nie atakuje cie osobiscie, ale moze zanim zacznie sie opowiadac za lub przeciw to warto byłoby posiąść jakąkolwiek wiedzę?

Pokaż mi CPK w USA


o matko, najwieksze lotnisku w stanach i w ogole trzecie najwieksze lotnisko na swiecie to Denver International Airport. Czyli lotnisko przy miescie,
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia może ci się to nie mieścić w głowie, ale nie tylko nie mam działek ani też nie jestem za żadną z partii głównego nurtu (za żadną w sumie oddaje puste głosy)
Nie jestem więc zaślepiony takimi głupotami od polskich polityków tylko patrzę na to jako dobry interes dla Polski.
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia ty tak na serio? Czy to naśmiewanie się z przeciwników cpk, nie wystawiłeś emotki i nie czuje żartu? Ja nawet w Polsce nie mieszkam. Jeśli na serio to nieźle namieszali już w głowach.
Proponuję zamiast myśleć kto ile ma działek zrobić taki eksperyment myślowy. Zbliża się 2040, Chopin, Modlin i Radom są już maksymalnie rozbudowane. Ruch pasażerski dobija do końca możliwość przerobowych, co teraz?
Budowanie innego cpk? Tylko, że to kilka
  • Odpowiedz
Ja nawet w Polsce nie mieszkam.


@jasonfly: zagraniczny patriota, to częste

Zbliża się 2040, Chopin, Modlin i Radom są już maksymalnie rozbudowane.


czy z pisowskiego misia, o sorry Radomia ktoś już będzie wtedy latał?
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia przecież to przeciwnicy cpk chcą rozwoju Radomia xD chociaż ten wątek tutaj byś przeczytał.

@jasonfly: zagraniczny patriota, to częste


Ludzie żyjący w kraju bez myślenia o przyszłości, oceniający inwestycje nie na podstawie interesu państwa, a jaka partia "buduje" to też niestety częste.

Zamiast udawać głupio mądrego weź kartkę i długopis i sobie rozpisz rynek lotniczy do tego 2040.
  • Odpowiedz
właścicielu działek w Baranowie


@Boska_Klaudia: Dość zabawny jest ten argument. Od pół roku robią audyty to niech sprawdzą w księgach kto jest właścicielami działek na tym obszarze i poszukają powiązań z pisowcami. Przecież to pikuś jeśli tylko chcieliby to zrobić w dobrej wierze.
  • Odpowiedz
@Megasuper
Ja z tym CPK mam mega mieszane uczucia. Jasne - pewnie projekt by się przydał+ koleje i to wszystko. Jednakże czy już teraz? Czy nie najpilniejszych spraw? Aż tak dobrze jest nam w tym kraju?
  • Odpowiedz
@EleganckiSkrzat: Co uważasz za pilniejsze, jakie rząd ma ważniejsze rzeczy będące argumentem na wstrzymanie CPK i dlaczego nie możemy realizować kilku projektów na raz?
  • Odpowiedz
@JC97
Ciężko mi powiedzieć. Na pewno sieci przesyłowe, choć tu już poczyniono przygotowania, plany i rekordowe inwestycję w historii. Bez tego dalszy rozwój energetyki nie jest możliwy, ergo tańszy prąd nie jest możliwy, ergo wszystko będzie drożeć, go energia jest w cenę wszystkiego.

Czy nasza służba medyczna jest super? No nie jest. Ogarnijmy najpierw podstawowe rzeczy, które posiadają poważne państwa, a później bierzmy się za te wznoszące nas do top państw. Odnośnie
  • Odpowiedz
@EleganckiSkrzat: Energetyka jest rozwijana, na czele z elektrownią atomową. Pewnie dałoby się więcej, ale z drugiej strony tempo jest chyba ok.

Służba medyczna nie jest super i niedawno zwiększyliśmy pobierany haracz, który miał na nią iść, no i jesteśmy w najlepszym wypadku w tym samym miejscu. Nie wydaje mi się, żeby to był problem wyłącznie finansowania.

Od tego mamy różne ministerstwa, żeby jedno zajmowało się obronnością, inne służbą zdrowia, a kolejne
  • Odpowiedz