Wpis z mikrobloga

@kacappylon: ludzie nie giną niepotrzebnie bo w dłuuugim okresie bombas i krym mogą wrócić na ukrainę.
Ale fakt, konwencjonalnie nie widać końca wojny. Rosja przestawiła się w gospodarkę półwojenną, dzięki surowcom pływa nad wodą bankructwa, obywatele rosji to zwierzęta, którym nie przeszkadza mordowanie własnych znajomych i rodziny, a co dopiero sąsiednich krajów. Nie zbuntują się, bo wódka jest i siem nas bojom.
Zawieszenie broni jest jednak niebezpieczne. Z jednej strony po
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: a ja nie wierzyłem, że do niej dojdzie pijąc sobie w Petersburgu w kadetką-radiotelegrafistką, gdy ona mówiła, że będzie wojna i wszystkich wyślą na mięso. Jeszcze się spierałem, że XXI wiek, powoływałem się na to, że człowiek to najcenniejszy zasób w armii (po naszych doświadczeniach w Jugosłowii, Iraku i Afganistanie)... niestety ona miała rację.
  • Odpowiedz
@schweizer:

Bylem pewien ze juz dawno sie zakonczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja nadal stoję przy stanowisku że do wyborów w USA zamrożą konflikt albo będzie jakiś mniej lub bardziej trwały pokój

@kacappylon

myślę że rządcy ukrainy będą chcieli zakończyć tą wojnę bo wiedzą że krymu i donbasu już nie odzyskają a tylko nie potrzebnie giną ludzie (o ile ich to w ogóle obchodzi)

rządzący Ukrainą nadają
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Jeszcze w ubiegłym roku byłem przekonany, że wojna zakończy się albo pod koniec 2024 albo na początku 2025.
Teraz dochodzę do wniosku, że raczej byłem w błędzie i Rosja będzie ciągnąć tę wojnę tak długo jak długo będzie mogła, czyli do momentu wyczerpania się jej rezerw, zarówno finansowych jak i sprzętowych.
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: no właśnie i tak źle i tak nie dobrze. Tylko co do tego porównania z niemcami to strasznie duża hiperbola xD bo nie ma tu co porównywać, ludzie nie poderwą się tak łatwo jak wtedy, tymbardziej że to będzie po prostu kolejna wojna. Ja bym to raczej porównał do Czeczni, pierwsza część kampanii kaukazkiej, została zapamiętana jako krwawa i bardzo mało dynamiczna, więc postanowiono się z Czeczenii wycofać (decyzję o
  • Odpowiedz