Wpis z mikrobloga

Siemka, myślę powoli nad rozpoczęciem papierologi i przymierzam się do #budowadomu . Wpadł mi w oko taki projekt (puk 2 G2). Widzicie jakieś problematyczne rzeczy które są u was i byście wyeliminowali (oprócz garażu;)). Drugi projekt który nam się też podoba to dom w miodownikach, bardzo podobny, ale większy a koszt budowy (tak wiem w rzeczywistości wyjdzie całkiem inaczej ale na czymś się muszę bazować) według stron to prawie 100k PLN różnicy. Czy według was ten drugi dom ma jakieś plusy które by był tego warte?

Puk2g2
https://www.extradom.pl/projekt-domu-puk-2-g2-WOE1079?source-perfo=sem&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_id=1409221180&device=m&matchtype=&adposition=&campaignid=1409221180&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw9IayBhBJEiwAVuc3fk_OnwTLZ6G7z5kk1B9_xvhWj5m1TwLfct9va9Hx6FuZvWwZFPj_cBoCxd0QAvD_BwE

Dom w miodownikach

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-miodownikach-g2-m95624148625c1

#budujzwykopem #budowadomu #budownictwo
  • 7
  • Odpowiedz
@euklides: ja analizowałem podobne projekty i miodówki maja dla mniej lepsza komunikacje kuchni z garażem, bo zakupy trzeba zanieść do kuchni, najlepiej bezpośrednio. a przechodzenie przez cały dom nie jest korzystne. W tym tez można łatwo powiększyć kuchnie, choć ja jestem przeciwnikiem otwartych kuchni ale to wiadomo może mało gotujecie wiec to nie problem
u góry masz 4 pokoje jeśli nie potrzebujesz na dole pokoju możesz powiększyć salon a rezygnując z
  • Odpowiedz
  • 0
@lukaschels rezygnacja z wykuszy to pierwszy element przy adaptacji, pokój na dole chcemy zostawić, miodownik ma znajoma w trakcie wykańczania, i się do niej planuje przejechać zobaczyć na żywo. Ty jaki wybrałeś finalnie?
  • Odpowiedz
@euklides miodownik?
Ja wybrałem indywidualny , inspirowany porto

Miałem szczególne wymagania. Typu brudna kuchnia, garaż obok domu połączony łącznikiem, czy kuchnia blisko garażu a nie wejścia

Chociaż jak teraz spojrzałem to w sumie dach tylko podobny
  • Odpowiedz
@euklides dużo, 18k zł za 320 mk wraz z duzym garażem, ale papierowo nic mnie nie interesowało. Adaptacja gotowego u wycen kilku architektów wychodziła blisko 7-8 k zł plus sam projekt 5 k zł. Wydawało się dobra opcja.
Druga sprawa nie szukałem projektu który wypracowaliśmy z architektem, wiec pod względempotrzeb nie zaluje wydanych pieniędzy. Dziś wiedząc czego potrzebuje pewnie wybrałbym gotowy bo jednak są podobne. Ale to mądry jestem po czasie.
  • Odpowiedz
  • 0
Ja bym pomyślał o parterówce...bieganie po schodach na starość to kiepski pomysł. Ale z poddaszem też ma zalety: dzieciaki siedzą na górze i masz spokój.
  • Odpowiedz
@euklides: My tylko zasugerujemy, że świadczymy dwa typy usług:
– po pierwsze pomagamy sporządzić bezpieczną umowę z wykonawcą domu (robią to nasi prawnicy)
– po drugie: odbieramy domy zarówno te wybudowane przez deweloperów jak i firmy budowlane.

Zapraszamy do współpracy, jak już się zdecydujesz na budowę:)
  • Odpowiedz