Wpis z mikrobloga

cześć mam pytanko, od dnia dzisiejszego zaczynam zabawke z soczewkami, mam astygmatyzm i cylinder -1,25 tylko na lewe oko, i jak ubralem soczewke to czuje duży dyskomfort, oko mi łzawi, i na to oko dużo gorzej widze, soczewki dobierane w ślaskim szpitalu okulistycznym, spróbowałem drugi raz ubrać i to samo, chociaż momentami dosłownie na 30 sekund bywało że było git, to normalne? oko sie przyzwyczai? mam tak męczyć to oko aż będzie dobrze? z każdym z kim gadam kto nosi soczewki mówi że jak ubrał to od razu było wszystko pięknie. #okulary #soczewki #wadawzroku #astygmatyzm #wzrok
  • 6
  • Odpowiedz
@Undying: może głupi pomysł, ale sprawdź czy nie założyłeś soczewki na drugą stronę - wywiń ją i załóż. sprawdź czy przy próbie zakładania nie pojawiło się na niej małe pęknięcie. albo po prostu odłóż zakładanie na jutro, może paluchami podrażniłeś oko i musi trochę odpocząć.
  • Odpowiedz
@Undying: źle dobrane obstawiam, dobór soczewek cylindrowych oguem polega na tym że dobierają wstępnie na swierze oko wypoczęte po nocy i po kilku dniach przychodzisz na kontrolę czy wszystko ok. Z tego co piszesz nie jest ok i powinieneś to zgłosić. Miałem podobnie że raz było ok raz źle się ułożyła gdy kupiłem zamienniki innej firmy niz tą dobraną przez dokturkę
  • Odpowiedz
@Undying: no raczej się nie poprawi, stąd najpierw próbowałam wykluczyć te codzienne bolączki soczewkowicza, potem radziłabym spróbować innych. ale spróbuj jeszcze na wypoczęte oko.

czasem jak założysz jest chwila dyskomfortu, ale jak się pomruga, soczewka się uklada i widzenie stabilizuje.
  • Odpowiedz
@Undying: wyjdź na zewnątrz na spacer i skupiaj wzrok na czymś w oddali przez kwadrans i zobacz wtedy, załóż przepłucz zdejmij spowrotem…soczewki cylindrowe po chwili siadają na właściwe miejsce w moim przypadku bywało że rano zajmowało to chwilę gdy skupiałem wzrok na czymś oddalonym
  • Odpowiedz
@Undying: nie absolutnie nie męczyć się, po kilkunastu sekundach musi być bez dyskomfortu, trzeba czystymi rekami nanosić i czyścić płynem, a poza tym okazjonalnie używać, a normalnie lekkie okulary
  • Odpowiedz