Wpis z mikrobloga

#szybkaporadadlamirka Zmieniam opony na letnie, tam wiem w czas. Jak zabezpieczać, konserwować opony itd. które zakładam oraz które odkładam do garażu. Nie oznaczyłem sobie wcześniej kół LP, PP, LT, PT czy ma to jakieś znaczenie jak zakładam opony czy mogę to później uregulować? Ostatnie pytanie jakie najlepiej, żebym miał ciśnienie w oponach, wole się spytać kogoś z doświadczeniem niż łykać suchą teorie z instrukcji. Auto to Renault Megane Classic. #kiciochpyta #motoryzacja #samochody
  • 15
@garindaan: Włóż w folie, kup specjalny stojak za grosze i tam umieść zimówki. Letnie powinny być założone parami, bo inaczej może wystąpić bicie (w końcu ustanie).

Ciśnienie masz napisane na tabliczce znamionowej na drzwiach pasażera lub kierowcy.
@Cripex: serio w folię? Ja właśnie wszędzie czytałem, że wyjąć z tych worków i składować bez opakowania

@garindaan - gdzie w okolicach drzwi kierowcy (słupek drzwi, próg itp.) powinieneś mieć tabliczkę z zalecanymi ciśnieniami opon w zależności od założonego rozmiaru i często obciążenia dobraną dla Twojego modelu
@garindaan: wyczyść, zapakuj w worek i zostaw je w spokoju w garażu (są różne preparaty do konserwacji opon, z raz stosowałem ale potem mi się nie chciało). Od 8 lat tak robię, robi tak mój stary i nic się z oponami nie dzieje złego.

Co do osi P/T to opony zużywają się oczywiście nierównomiernie (między osiami) i na osiach można je zamieniać co rok tak by zajechać na równo i kupić