Wpis z mikrobloga

#przegrywozupka Witam na tagu po dłuższej przerwie. Dzisiaj na kolację huop zjadł ostrą oską koreańską zupkę "SamYang Buldak Habanero Lime". Troche się cykałem czy to zjeść ponieważ jest podobno ostra do tego stopnia że pierścień zapłonie mocno huopu (chociaż są też ostrzejsze zupki od tego producenta). Z drugiej zaś strony po samym już opakowaniu smakowicie wyglądała, to moja pierwsza tego typu zupka i byłem mile zaskoczony wielkością paczki. Najpierw postanowiłem że spróbuję jej zużywając tylko pół sosu ale skończyło się na tym że wlałem całość jego se. Zupke zakupiłem na allegro za 8,49 zł. co oznacza że za nią przepłaciłem bo widzę teraz że są oferty gdzie można ją kupić o około 1 zł. taniej.

W opakowaniu producent oprócz dużego makaronu dodaje saszetkę z sosem oraz saszetkę z jakimiś warzywami oskimi. Niestety za bardzo nie wiedziałem jak zrobić te zupkę więc szybko wpisałem frazę w google i wyskoczyło huopu masa filmików z tiktoka gdzie oskie chwalą się jak ją przyrządzają. Po szybkim researchu huop doszedł do wniosku że trzeba zupke w formie dania zrobić. Niektórzy do tego makaronu dodawali sobie jakieś jajka, kurczaki, kukurydzę i inne tego typu ale postanowiłem że zjem ją solo.

Otworzyłem opakowanie wrzuciłem makaron do garnka z wodą i gotowałem przez 5 minut. Makaron wyglądał naprawdę dobrze, wydaje się że jest bardziej "naturalny" niż ten w standardowych zupkach. Po ugotowaniu makaronu wziąłem patelnie huopska, wlałem odrobinę wody z makaronu, wrzuciłem makaron, zalalem go sosem, wyspałem warzywa z saszetki i zacząłem mieszać na niskim ogniu. ALEŻ INTENSYWNY ZAPACH BYŁ DLA NIEGO. Czuć było taka ostrość w nosie przy mieszaniu że huop już żałował że wlał cały sos. Kiedy zobaczyłem że makaron już jest cały w sosie wyłączyłem kuchenkę, nałożyłem makaron na talerz i wziąłem pałeczki chińskie. Makaron już był gotowy do konsumpcji, wyglądał naprawdę znakomicie ale za to ja nie byłem pewien czy to chce jeść bo zapach był naprawdę intensywny.

Przeszedlem do konsumpcji, chciałem wziąć dwa kesy makaronu paleczkami ale się nie dało, nie dla huopa to, nie umiałem więc #!$%@? pałeczki i wziąłem z kuchni widelec. W końcu udało się coś zjeść i... Nie było ostre po pierwszym kęsie. Wziąłem więc drugi, trzeci, czwarty kęs i huopa zaczęło piec dosyć mocno w jamie ustnej. Smak był bardzo średni, ta limonka jest naprawdę ochydna, jak się je i wciągnie się powietrze przez usta to wydaje się jakby się wciągało jakiś nie wiem Domestos czy coś. Mimo wszystko jadłem to dalej. Z każdą kluska wydawało się że jest coraz bardziej ostre. Jak już zjadłem wszystko poleciała huopu łza z oka, jama ustna paliła dosyć mocno i same usta piekły huopa dosyć w #!$%@?. Ogółem smak bardzo średni, ten posmak domestosa dramat, nie wiem dlaczego oscy się nią zachwycają. Na duży plus ostrość bo faktycznie jest ostra ale wydaje się że jadłem ostrzejsze i smaczniejsze chociażby pizze czy kebaby. Z drugiej strony jest coś w tym makaronie takiego że chce się jeszcze po godzinie od konsumpcji dokładkę.

Stosunek jakości do ceny oceniam 4/10 no naprawdę huopu smak nie podszedł, może będą lepsze inne smaki dla niego tych koreańskich zupek. Może jakby kosztowała 3 zł to bym dał wyższa ocenę.

Ogółem średnio polecam tą zupkę, można kupić na spróbowanie żeby poczuć się jak oski. Może lepsza byłaby z jakimiś dodatkami typu jajko czy coś co wcześniej wspominałem. Na pewno nie polecam tej zupki dla huopów co chcą dożyć do wypłaty bo cena jest za wysoka. Lepiej kupić już wtedy Knorra.

----------------------------------
Marka: SamYang
Nazwa: Buldak Habanero Lime
Cena: 7,34 - 12,99 (Allegro)
Ocena ogólna: 6/10
Stosunek jakości do ceny: 4/10
Gdzie można kupić: Allegro, pewno też w większych supermarketach
Ocena klientów na allegro: 4,85/5
Popularność na allegro: 834 klientów w ciągu 30 dni.
----------------------------------

Zapraszam do zaobserwowania tagu gdzie będę wrzucał kolejne recenzje zupek #przegrywozupka

Dziękuję 48 osobom które zdecydowały się już zaobserwować tag.

#przegryw #zupkichinskie #jedzzwykopem #allegro #samyang #buldak #korea
D.....S - #przegrywozupka Witam na tagu po dłuższej przerwie. Dzisiaj na kolację huop...

źródło: IMG_20240510_210945

Pobierz

Czy smakuje Ci zupka SamYang Buldak Habanero Lime?

  • Tak 21.5% (14)
  • Nie 26.2% (17)
  • Nie miałem okazji jeść 52.3% (34)

Oddanych głosów: 65

  • 5
  • Odpowiedz
@lukiseven: sam ten makaron już gotowt jeszcze lepiej wygląda sobie. Ale ten smak... No taki bardzi średni dla mnie.

Jak coś wcześniej w tym komentarzu było zdanie które miało być w innym komentarzu xd
  • Odpowiedz