Wpis z mikrobloga

Wytarłem plamę z białej ściany i zamalowałem wałkiem tą samą farbą lateksową, która została w wiadrze - teraz zamalowany kwadrat jest lekko ciemniejszy pod kątem po wyschnięciu farby - nie rzuca się jakoś szczególnie w oczy, chyba że ktoś wypatruje innych odcieni. Żeby to wyrównać, musiałbym pewnie teraz ścierać farbę do tynku, gruntować i znowu malować? Oryginalnie pokój był malowany pistoletem natryskowym.

Bo jeśli nie ma pewności w wyrównaniu tego, to zostawię już chyba jak jest do gruntownego malowania za parę lat.

#remontujzwykopem #budowadomu #zrobtosam
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Żeby to wyrównać, musiałbym pewnie teraz ścierać farbę do tynku,


@Buhaj-47: wystarczy nowe dwukrotne malowanie, chyba że faktura tej farby w kwadracie jest dużo grubsza od reszty ściany, ale jak całość pojedziesz walkiem z dlugim wlosem to się wyrówna wszystko
  • Odpowiedz
  • 0
Chodzi mi o wyrównanie bez konieczności malowania całej ściany - z tym ciemniejszym kawałkiem już się nie zrobi chyba nic?
  • Odpowiedz
@Buhaj-47: Możesz spróbować podmalować fragment i gąbką do mycia naczyń na około od krawędzi plamy naciskać w kierunku narożników ściany by zrobić fakturę i przejście ze starej na nową farbę coraz dalej odsuwając się coraz to bardziej suchą gąbką od tej plamy, ale nie wiem czy nie skończy się na malowaniu całości :)
  • Odpowiedz