Wpis z mikrobloga

'Być potężnym – to tak samo jak być damą. Jeśli musisz zapewniać, że nią jesteś – to nie jesteś.', dlatego bawi mnie to nazywanie się przez Stanowskiego 'dziennikarzem' na każdym kroku. Chłop wytropił wielkie oszustwo jakiejś aktoreczki z Bollywood, i wielki pan dziennikarz. Ten szkodnik koło dziennikarza nie stał, a jest jedynie youtubowym influencerem i propagandystą. Obrzydliwy cynik.
#kanalzero
  • 28
  • Odpowiedz
@Zenek_: tobie sie dziennikarz z dziennikarzem sledczym pomylil. Stanowski byl dziennikarzem sportowym, w KS ewoluowal w jednego z najlepszych dziennikarzy w kraju ale nie poprzez wytropienie Janoszek (swoja droga wielkie telewizje nie potrafily tego zrobic) ale poprzez HejtParki i ich moderowanie np. pieknym przykladem jest rozmowa Dragana z Czajka, gdzie Stano siedzial z boku i nie przeszkadzal. To oczywiscie nie jedyne dobre wystepy Stanowskiego, zmiazdzenie wyborczej na dlugo zapamietam
  • Odpowiedz
To jest właśnie to, co dzisiaj ludziom imponuje. Nie ważne kto ma rację, ważne kto MIAŻDŻY


@Zenek_: alez glupota! Oczywiscie, ze najwazniejsze jest to kto ma racje i wlasnie dzieki pokazaniu drugiej stronie ich bredni uzyskujemy zmiazdzenie. To co wypocila wyborcza na temat Stanowskiego to byl jakis tekst. Dziennikarz Stanowski wzial go pod lupe, rozlozyl na czesci pierwsze i po prostu zmiazdzyl. Tak pokazywanie prawdy imponuje ludziom, oczywiscie starsi wola
  • Odpowiedz
  • 0
Ja chce dostac same fakty bez interpretacji


@93michu93: Czego oczywiście nie dostaniesz na Kanale Zero. Stanowskiemu nie chodzi o to, żeby ten kanał był obiektywny i rzetelny, jemu chodzi tylko i wyłącznie o wyświetlenia

ale mlodsza czesc widowni ma dosc pokazywania im jak maja myslec


Młodsza część widowni preferuje emocje zamiast faktów i informacji, fakty są nudne.
  • Odpowiedz
Czego oczywiście nie dostaniesz na Kanale Zero. Stanowskiemu nie chodzi o to, żeby ten kanał był obiektywny i rzetelny, jemu chodzi tylko i wyłącznie o wyświetlenia


@Zenek_: nie zgodze sie i jako kontrprzykald moge podac (https://www.youtube.com/watch?v=S-wGEPcaMTQ, https://www.youtube.com/watch?v=mazeNRaLcrI) ale jesli tak do tego podchodzisz to chce chociaz prawdy, a w razie klamstwa pokazanie dokladnie palcem gdzie wystepuje co Stanowski zrobil w przywolanych przeze mnie wyzej filmach o Janoszek i Wyborczej. Kanal Zero jest dla mnie alternatywa i produkuje sensowne informacje z roznych dziedzin. Nie chce ogladac telewizji sniadaniowej w jakiejs PoPisowskiej tubie propagandowej, a isc do spania po faktach przedstawionych przez resortowe dzieci, ktore mi mowia jak mam zyc i co myslec o danej sprawie. Co ciekawe za czasow TVPis, mozna bylo dostac te same informacje z dwoch roznych zrodel i z zupelnie inna interpretacja.
Tak jeszcze sobie mysle, ze oczywiscie chodzi tez o wyswietlenia kanalu zero poniewaz te przyciagaja hajs, a nie jest to dzialalnosc charytatywna. Ta motywacja moze naawet podnosic poziom przedstawianych faktow.

Młodsza część widowni preferuje emocje zamiast faktów i informacji,
  • Odpowiedz
  • 1
@93michu93: Fajnie że wysłałeś linki do kilku materiałów, jakieś rodzynki się trafią, ale ja miałem na myśli dzisiejsze DZIENNIKARSKIE ZERO w wykonaniu Stanowskiego, a tam już w pierwszych 30 sekundach leci symetryzm, co by nie obrazić jego widowni która oczywiście jest w głównej mierze propisowska (i mówię to na podstawie komentarzy pod materiałami). Widz Kanału Zero prędzej obejrzy odcinek Stanowskiego, czy jakiejś miłej pani? No właśnie. I tutaj przechodzimy do najnowszego odcinka. Szmydt był pisowcem? No dajcie spokój! Już dość tej wojenki! A ja sam dobrze pamiętam jak w jednym z odcinków Mazurek & Stanowski grillowali jakiegoś radnego z miasta 50k, że był lekko #!$%@?, no i oczywiście że był z Nowoczesnej. Taki symetryzm i inteligentna propaganda idealnie właśnie działa na Mariuszków którzy niesamowicie cenią sobie 'rzetelność' i 'obiektywizm'. Takie populistyczne gadanie. Wracając do materiału, to Stanowski na każdym kroku próbuje odwrócić uwagę od przynależności Szmydta, i prawie płaczącym głosem mówi 'błagam, skupmy się na meritum, proszę, nie pytajcie o to, kto powołał go zespołu w MS (,) skupmy się na meritum!!!' 'Dajcie spokuuj z tymi przepychankami i insynuacjami (,)' XD No rzygać się chce jak się tego słucha. 20 minutowy odcinek i z 4 razy tak gadał. Jeszcze obwinia jakieś mityczne media, że zamiast zajmować się meritum to prowadzą wojenkę międzypartyjną, kiedy on sam to robi, i kiedy na jego kanale jest to robione. Zwykły manipulant. Obrzydliwym przede wszystkim jest okraszenie zwykłej publicystyki mianem 'Dziennikarstwa'. Tutaj mam największy zarzut do Stanowskiego, że w taki sposób zmienia dyskurs i kulturę na polskiej scenie. Czy to dziennikarstwo, czy to debaty, oba te tematy zostają przez Stanowskiego sprowadzone do zwykłej influenceriady i pajacerki pod wyświetlenia, co by hajs od reklamodawców się zgadzał https://youtu.be/w84wXKNyWz4?si=qEa9ow5W7dtvuPSI&t=890 I niestety nie podnosi to poziomu przedstawianych faktów jak wyżej napisałeś, a wręcz odwrotnie. Na debaty nie zaprasza ekspertów, tylko osoby po prostu znane, bo to się będzie klikać. Na boga, niech sobie robi commentary i inne dyskusje, ale niech nie nazywa tego dziennikarstwem i debatą. Już nie wspominając o jakości tego commentary, bo mało tam rzetelnego researchu (choć ja się skłaniam ku tezie, że ten słaby research jest po prostu propagandą, czytaj przemilczenie tego co szkodliwe dla wiadomo kogo, w wielu odcinkach Mazurka czy Stanowskiego to zauważyłem). I najbardziej ofiarą tego padają osoby zmęczone tym pisowsko-powskim dyskursem, i szukają czegoś co nie jest tą partyjną papką okraszone. I tutaj wchodzi Stanowski z Mazurkiem, cali na biało, i uprawiają propagandę naprawdę inteligentną.

Dobrym przykladem jest np, Infopigula, ktora podaje info bez zadnej interpretacji. Dostajesz gole dane, a co z tym zrobisz to twoja sprawa.


I jakie zasięgi ma InfoPiguła, a jakie Kanał Zero? Gdyby Robert Mazurek podawał czyste dane bez robienia śmiesznych min i dodawania komentarzy, to czy 'normalni' ludzie by już tak chętnie to oglądali? Oczywiście, że nie. Mały promil społeczeństwa jest w stanie wykonać fact checking, dlatego woli czerpać
  • Odpowiedz
symetryzm


@Zenek_: okej, to juz wiem, ze mam do czynienia z zatwardzialem platformiarzem xD
Tak, rozumiem, ze nie podoba ci sie, ze Stanowski grilluje tak samo po jak i pis, rozumiem, ze chcialbys, zeby bylo jak na TVN ale wlasnie dlatego Kanal Zero robi takie zasiegi, ze nie opowiada sie jawnie, czy mniej jawnie po jakiejkolwiek ze stron.

Material dziennikarskiego zera o Szmycie dzis jest bardzo dobry i porusza najwazniejsze sprawy dla odmiany w radio Centrum albo Zet (nie jestem pewny bo auto od ojca pozyczylem) dzis rano jakis ziomek z Polska2050 byl. Wiesz jak przegadali caly program? A no tak, ze ten dowodzil, ze Szmyt byl z pisu, ale jednak redaktor mowil, ze Ziobro napisal jakies smieszne oswiadczenie, ze to nie jego czlowiek i go nie znal, a dodatkowo zostal powolany przez Komorowskiego. Wiem, na TVN pewnie powiedzieli, ze byl jedynka Pisu na liscie warszawskiej od urodzenia, no ale jednak to nie jest prawda. Poziom wiadomosci na TVN jest podobny do poziomu wyborczej, moze delikatnie wyzszy. Teraz wiec mamy dwie opcje, albo rzeczywiscie przekazujemy opinii publicznej co naprawde sie stalo jak zrobil to Stanowski lub wywalamy lache na konsekwencje i zrozumienie problemu i cisniemy po Pisie, ze ziomek powiazany z Ziobro byl lub po Platformie, ze zrobili z niego sedziego i awansowali go. Rozumiem, ze ty oczekujesz drugiej wersji, no i fajnie. Ja wole jednak gdy ktos przedstawi jakie to ma znaczenie
  • Odpowiedz
  • 2
Tak, rozumiem, ze nie podoba ci sie, ze Stanowski grilluje tak samo po jak i pis, rozumiem, ze chcialbys, zeby bylo jak na TVN ale wlasnie dlatego Kanal Zero robi takie zasiegi, ze nie opowiada sie jawnie, czy mniej jawnie po jakiejkolwiek ze stron.


@93michu93: No właśnie chodzi o to, że Mazurek (ale też Stanowski w materiałach gdzie są razem) literalnie robi loda pisowi i powiela pisowską propagandę XD Nawet się z tym nie kryje. A symetryzm to widać było chociażby gdy poruszali temat Collegium Humanum.

Material dziennikarskiego zera o Szmycie dzis jest bardzo dobry i porusza najwazniejsze
  • Odpowiedz
No właśnie chodzi o to, że Mazurek (ale też Stanowski w materiałach gdzie są razem) literalnie robi loda pisowi i powiela pisowską propagandę XD Nawet się z tym nie kryje. A symetryzm to widać było chociażby gdy poruszali temat Collegium Humanum.


@Zenek_: symetryzm, wszedzie symetryzm, pewnie jest tutaj z nami teraz w dyskusji.
A tak serio, ogladam mase albo i wszystkie programy Mazurek i Stanowski i w 90% sa wstawki o Po i o Pis, w jednym przed wyborami przeprosili, ze nie maja o pisie bo pis jest mierny i nie ma sie z czego smiac i obiecali, ze w kolejnym juz bedzie.
Na wypoku wyborcy PO stosuja retoryke, ze Pis to najgorsze, PO to zbawienie i kto tylko powie zle slowo o Donaldzie to pisowiec. Ja sie w to nie wpisuje i ciesze sie, ze jest kanal, o duzych zasiegach, ktory cisnie beke z obu
  • Odpowiedz
  • 0
A tak serio, ogladam mase albo i wszystkie programy Mazurek i Stanowski i w 90% sa wstawki o Po i o Pis, w jednym przed wyborami przeprosili, ze nie maja o pisie bo pis jest mierny i nie ma sie z czego smiac i obiecali, ze w kolejnym juz bedzie.


@93michu93: Oj tak, pamiętam jak wyciekły taśmy Obajtka, i najszerzej omówionym tematem przez Mazurka i Stanowskiego był dyplom Collegium Humanum pani Gajewskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) W końcu nikogo nie obchodzą przewały w największej państwowej spółce, ważne są dyplomy gdzie trzeba robić symetryzm, bo pani z obecnej władzy XD

Ja sie w to nie wpisuje i ciesze sie, ze jest kanal, o duzych zasiegach, ktory
  • Odpowiedz
Oglądasz codziennie przed spaniem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Zenek_: nie ale ten material Stana powinni puszczac studentom dziennikarstwa i pokazywac co sie stanie jesli dolacza kiedys do wyborczej :D

Oj tak, pamiętam jak wyciekły taśmy Obajtka, i najszerzej omówionym tematem przez Mazurka i Stanowskiego był dyplom Collegium Humanum pani Gajewskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) W końcu nikogo nie obchodzą przewały w największej państwowej spółce, ważne są dyplomy gdzie
  • Odpowiedz
  • 0
moze nie ogladasz ale Obajtek byl grillowany kilka razy, nawet w ostatnim odcinku pokazywali jak Orlen przepuscil 1.6mld. Jesli odnosisz sie do ich programow to chociaz je zobacz, zebys wlasnie nie pisal takich klamstw.


@93michu93: No właśnie oglądałem, i dopiero w ostatnim odcinku jakkolwiek poruszyli temat 1.6 miliarda. Jak widać potrzeba było dopiero #!$%@?ć 1.6 miliarda, żeby panowie dziennikarze poruszyli temat pisowskiej afery.

no ja sie nie zgodze, Kanal Zero produkuje wg mnie ciekawy content i nie tylko o polityce tutaj
  • Odpowiedz
@93michu93: lol, ale pi..lisz głupoty. Stanowski dostał w kij kasy od peesu przez jakieś rózne fundacyjki i teraz ociepla im wizerunek. Mówienie ze tak samo jedzie po obu partiach to pokazywanie że ma się mózg na poziomie rozwielitki i powinno sie zostać rpzy telenowelach bo analiza bardziej skomplikowanch zależności przerasta twoje możliwości. Brat mazurka dostał od pisu stanowisko dyrektora polskiego holdingu nieruchomości no napewno są bezstronii. Arytkuły o Pegazusie, Sędzi
  • Odpowiedz
@93michu93: Sek w tym ze pisowców nie boli dupsko bo w programach stanowskiego nie ma nic co by moglo ich boleć w stosunku do rzeczywistości. Stan czasem rzuci żartem że kaczyńskiego woziło stado policjantów i tyle :D albo ze z orlenu zniknęło 1.5 mld. i tyle... 1.5mld skomentowane jednym zdaniem już mówilem o rozwielitkach jak tego nie dostrzegasz.

Wali mnie czy ktoś nap..la donalda czy tam PO jak z kierwińskim
  • Odpowiedz
Stan czasem rzuci żartem że kaczyńskiego woziło stado policjantów i tyle :D albo ze z orlenu zniknęło 1.5 mld. i tyle... 1.5mld skomentowane jednym zdaniem już mówilem o rozwielitkach jak tego nie dostrzegasz.


@killuawykop: tak, tylko tyle bylo w programach, masz racje xD

Ale jak ktoś o pegasusie mowi ze 500 to wsumie mało i przeciez sedziowie to klepali to wiadomo od kogo oi są. tu jest problem, na starcie myslalem ze spoko bedzie fajny neutralny program którego faktycznie potrzzeba. po 3 msc widac ze to pisowski
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@93michu93 elegancko nie rozumiesz, na czym polega manipulacja pisowców z tymi zgodami od sedziow( ͡º ͜ʖ͡º) właśnie wczoraj chwilę oglądałem wywiad z generałem, i tam właśnie chciał to wyjaśnić, to mu się Stanowski #!$%@?ł w połowie zdania i leciał z pisowską propagandą, żeby pan generał przypadkiem nie wyjaśnił pisowskich pierdów
  • Odpowiedz
właśnie wczoraj chwilę oglądałem wywiad z generałem, i tam właśnie chciał to wyjaśnić, to mu się Stanowski #!$%@?ł w połowie zdania i leciał z pisowską propagandą, żeby pan generał przypadkiem nie wyjaśnił pisowskich pierdów


@Zenek_: wrzucisz mniej wiecej ten kawalek? Bo nie ogladalem, a chyba tego nie bede akurat nadrabial

mnie to boli tani populizm i zatruwanie debaty publicznej. A pisowców to ten kanał boli, bo jest za mało pisowski
  • Odpowiedz