Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady w zakresie #elektronika bramy przesuwne. Od początku kiedy użytkuję napęd elektrobim z podłączoną do niego kasetą sterująca (tzw sterowanie zewnetrzne) mam problem z samoczynnym otwieraniem się bramy o dowolnej porze dnia i nocy. Zmieniłem kasetę na dodatkowy przycisk kluczykowy aby móc nim przerywać obwód- gdy zapomnę przekręcić kluczyka, czyli obwód jest otwarty to problem wraca. Zastanawia mnie co może być nie tak z moim podłączeniem lub źle dobranymi częściami/kablami do montażu. Poniżej kilka zdjęć i schemat z instrukcji, może ktoś coś zauważy czego ja laik nie widzi. Tylko nie odsyłajcie mnie na #elektroda .
Cel87 - Potrzebuję porady w zakresie #elektronika bramy przesuwne. Od początku kiedy ...

źródło: schemat

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • 0
@henryxx: nie uruchamial. automat caly czas jest pod pradem. problemem ewidentnie jest (moim zdaniem) podlaczenie kasety do ktorej podany jest prąd - jakby zwarcie powstawalo i brama żyje swoim życiem. wczesniej mialem kasete ta szara, teraz mam ta z kluczykiem zeby odlaczac obwód jak niepotrzebny i to pomaga, problem pojawia sie gdy zapomne odlaczyc obwodu.
Cel87 - @henryxx: nie uruchamial. automat caly czas jest pod pradem. problemem ewiden...

źródło: kasety

Pobierz
  • Odpowiedz
@Cel87: Tak okiem laika to co się rzuca w oczy schemat nie adekwatny do kasety którą dostałeś na schemacie masz 4 styki otwarte No.W twojej kasecie są 3 takie styki i 1 nc zamknięty .Ktoś kombinował jak to zrobić żeby zadziałało.Najlepiej by było wymienić stycznik i podłączyć zgodnie z schematem
  • Odpowiedz
  • 0
@henryxx: mówisz o tych stykach 3x NO i jednym NC? zamówilem nowe i czekam ale i w szarej kasecie i w żółtej miałem inne styczniki włożone wiec niemozliwe że każdy jest zły- chyba że taka jest cała marka bo z jednej firmy brałem, planuje zmienic też przewód, bo może jest coś nie tak z tym wkopanym w ziemie (przebicie jakieś, przerwana izolacja).
Cel87 - @henryxx: mówisz o tych stykach 3x NO i jednym NC? zamówilem nowe i czekam al...

źródło: stycz

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Grovegod: sterowanie zewnetrzne robilem we wlasnym zakresie, nie bylo go w zestawie z napedem - w instrukcji było że można użyc najprostrzy przycisk schodowy. to na schemacie stop jest opcjonalne np do dodatkowego czujnika ruchu. wiec wydaje mi sie ze jest dobrze OTWORZ-STOP-ZAMKNIJ no i jeden wylaczajacy obwód (to juz moja kombinacja).to z instrukcji:
Cel87 - @Grovegod: sterowanie zewnetrzne robilem we wlasnym zakresie, nie bylo go w z...

źródło: ins

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Grovegod: hmm teraz mi dales do myslenia -ten jeden NC( zamkniety) moze robic zwarcie bo nienaciskajac go jest zamkniety a wiec caly czas niebieski styka sie z brazowym, zamienie go na NO i zobacze efekt
  • Odpowiedz
  • 0
@Grovegod: co da taki schemat? otworz- zamknij bedzie dzialalo caly czas bez wzgledu na przekrecony kluczyk a stop po przekreceniu klucza (czyli defakto wciśnięciu NO)?
  • Odpowiedz
  • 0
Aha... opcja z kluczykiem jak najbardziej musi zostac bo to brama na działce, odłączam kasetę zabieram klucz i nikt (teoretycznie) nie otworzy bramy podczas mojej nieobecnosci.
  • Odpowiedz
co da taki schemat? otworz- zamknij bedzie dzialalo caly czas bez wzgledu na przekrecony kluczyk a stop po przekreceniu klucza (czyli defakto wciśnięciu NO)?


@Cel87: Chyba cie zbytnio do końca też nie zrozumiałem,ciężko mi rozkminić każdy jeden aparat jak fizycznie go nie widzę,też nie dokońca pojmuje wizji nie jestem na takim poziomie może jak bym to zobaczył to prędzej bym ogarnął,na pewno jest tu dużo lepszych fachowców niż ja może oni
  • Odpowiedz
@Cel87: ja bym zrobił tak jak widać masz jeden NC czyli 9 styk cały czas zwarty do masy wymień go na NO i wtedy wszystkie będą NO zgodnie z schematem oczywiście kluczyk rozłącza COM to też dobrze
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rybeczka czlowiek cały czas to widzial ale musial napisac na wykopie i dodac zdjecia zeby cos zatrybilo co jest nie tak. Wydaje mi sie ze to bedzie rozwiazanie problemu. W weekend bede na dzialce to od razu podmienie na NO.
  • Odpowiedz