Wpis z mikrobloga

Według strony o uprawnieniach budowlanych żeby otrzymać uprawnienia projektowe drogowe trzeba ukończyć studia drugiego stopnia na kierunku budownictwo. Pytanie czy jeśli ma się inżyniera na innym kierunku a pójdę na drugi stopień na budownictwo to czy otrzymam uprawnienia?
Teoretycznie tak ale słyszałem, że izby to różnie interpretują.
Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?
#pracbaza #budownictwo #drogi
Palladyn400 - Według strony o uprawnieniach budowlanych żeby  otrzymać uprawnienia pr...

źródło: Screenshot_20240508_112652_Samsung Internet

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Palladyn400: i możesz zacząć studia drugiego stopnia z budownictwa ? Przecież to nie są pokrewne kierunki. U mnie na uczelni był problem jak ktoś skończył inżynierię środowiska i na drugi stopień chciał iść na budownictwo
  • Odpowiedz
@Palladyn400: powiem Ci że jestem w szoku że uczelnia dopuszcza taki przeskok między kierunkami. Jednak studiować budownictwo na drugim stopniu bez podstaw z pierwszego stopnia to będzie hardkor.

A co do pracy projektanta. Roboty jest w ciul, ale kasa no to bym powiedziała, że przeciętna. Na pewno nie adekwatna do ponoszonej odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
  • 0
@zeMadafaka: @rozowy_dzban
Akurat dziewczyna już ma inżyniera i kończy magistra ale oba z budownictwa. Jak sprawdzała niedawno to można było wybrać logistykę przy rejestracji na kierunek.

Jak by były dwie osoby z uprawnieniami to wtedy już można zaczynać z własną działalnością. Bo jest potrzebny projektant i sprawdzający.
  • Odpowiedz
Aha. Sorki myślałem, że to o nią chodzi.
Przy warunkach rekrutacji jest napisane, że jednym z warunków jest posiadanie tytułu zawodowego-inżynier.
  • Odpowiedz
  • 0
@zeMadafaka: Inżyniera mam ale z logistyki. Przy uprawnieniach jest napisane tylko o studiach drugiego stopnia z budownictwa. To teraz się pojawiło nowe pytanie czy po logistyce przyjmą na budownictwo. Jeśli nie to plan nie ma szans powodzenia ;p
  • Odpowiedz
@Palladyn400: myślałem, że po logistyce ma się licencjat a nie inżyniera.
No to chyba będzie ok, oni mają wydział budownictwa razem z logistyką.
Inna sprawa, że izb budowlanych trochę jest. Jak jedna będzie kręciła nosem to może inna nie.
  • Odpowiedz
@Palladyn400: to co ktoś już wspomniał, stawki, odpowiedzialność, stres. Wg mnie na chwilę obecną słabo to wygląda
Może coś się zmieni za kilka lat zanim skończysz szkołę, może wprowadzą BIM na pełnej pix....ie co sprawi że roboty będzie jeszcze więcej. Obecnie to na kasie czasem ludzie lepiej zarabiają niż w projektowaniu.
  • Odpowiedz