Wpis z mikrobloga

@mirko_anonim czy Twój psychiatra/psycholog/psychoterapeuta wiedzą o Twoim kompleksie? Jeśli nie przełamałeś się z nimi to myślę, że taki krok sporo by Ci pomógł zarówno w poradzeniu sobie z kompleksem jak i zwiększył by Twój progres w leczeniu depresji i lęków
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @xentropia niestety się nie przełamałem. Mimo, że już ponad rok chodzę na terapię, to nie mogę się zebrać w sobie by ten temat poruszyć. Mówiłem o niskiej samoocenie, mówiłem o kompleksach ogółem, ale ten temat jest dla mnie zbyt wstydliwy i samemu przed sobą mi wstyd a co dopiero przed kimś.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim myślę, że to "przyznanie się" jest kluczowe. Może zacznij od zapytania terapeuty np. o to "jak rozmawiać o swoich kompleksach?", "jak przełamać się do powiedzenia o czymś co jest dla nas bardzo wstydliwe", "jak radzić sobie ze wstydem samemu przed sobą". Może uda się wam wspólnie wypracować metody, które ułatwią Ci otworzenie się później
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Eeeeee. Nas medyków takie rzeczy w ogóle nie ruszają. Mamy o wiele więcej brzydkich widoków jak odleżynki, amputacje, by przejmować się penisami, a co dopiero naoglądać się różnych na geriatrii i innych oddziałach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej
  • Odpowiedz