Wpis z mikrobloga

ale co niby takiego robi sony. wtf. oni maja zdrowy biznes, nie to co microsoft powynarabial z xboksem.


@SmugglerFan: Zdrowy biznes nie zwalnia prawie 10% swoich pracowników w jednej chwili. Dodatkowo afera z Helldivers i łączeniem kont z PSN na PC, brak wydawania praktycznie żadnych gier first party od października 2023 i brak niczego przez przynajmniej najbliższy rok i póki co nawet nie widać nic na horyzoncie (pewnie do Showcase, ale
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@yeradd ale kto robi wojenki konsolowe? Przecież strata Tango to strata dzisiaj wszystkich. Gram właśnie w HiFi na PS5 i jestem smutny.

I przepraszam, ale powielasz jakieś nieprawdziwe tłumaczenia, które wcześniej widywałem na redditach, toż to zwykle copiumy. Założyciel odszedł już rok temu. Mózgiem projektów był ostatnio John Johanas (już reżyserował EV2 w 2017, reżyserował i wymyślił HiFi Rush), studiu szefował Yokota. Nie ma żadnych źródeł o odejściach z TG. [Potrzebne jakiekolwiek
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: Tak, porównuj Google Stadia i Windows Phone do aktualnie ich 3 największego biznesu największej korporacji na świecie. Generującego zyski większe od Windowsa.


Ale to ja się ośmieszam. xD


@yeradd: wykopek nawet nie odroznia przychodow od zysku. jak ja mam dyskutowac z toba jak takich podstaw nie ogarniasz xd. zyskow od xboxa (a raczej strat) microsoft nie publikuje, bo sie wstydzi, tak samo jak liczbe sprzedanych konsol tez od wielu
  • Odpowiedz
ale kto robi wojenki konsolowe? Przecież strata Tango to strata dzisiaj wszystkich. Gram właśnie w HiFi na PS5 i jestem smutny.


@Theos: No o wojenkach to nie do końca było do Ciebie, ale nie mów, że wojenek nie ma jak sam widzisz co się wyżej działo.

Co do tej całej plotki, którą podałem to oczywiście pewnie głupota, albo raczej po prostu domysły ludzi. Akurat to nie jest takie nieprawdopodobne, że skoro
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: Ja nawet już nie wiem po co z tobą dyskutować. To jest już stracona sprawa, żeby coś przemówić ci do rozumu. I nie wyciągaj mi tekstów typu "milego zycia w swoim swiecie", gdy to ty żyjesz w swoim fanbojskim świecie, a nie ja. Ja mam w dupie sukcesy obu korporacji i jako gracza tylko interesują mnie dobre produkty, które ewentualnie wypuszczą, a jako że MS i Playstation to największe firmy
  • Odpowiedz
@yeradd: czlowieku, oni juz sie poddali z xboksem. nie ma juz zadnego "all in". nie zauwazyles ze swoje ekskluziwy zaczeli wydawac na playstation? konsole xbox sprzedaja sie tragicznie, gamepass to porazka, xclouda nikt nie uzywa i microsoft nawet go za bardzo nie rozwija (niektorzy dalej wierza ze wystarczy appka na telewizory czy komorki i "wejda wtedy na ogromny rynek" xddd), sklep microsoftu na pc to tez porazka, gry microsoftu to tez
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: Ale wiesz, że biznes w branży gamingu to coś dużo większego niż sama konsola, do której ty przykładasz tak wielką uwagę? All in to było przejęcie Bethesdy/Zenimax i Activision Blizzard i sam fakt, że posiadają Call of Duty to już oznacza, że mają olbrzymi udział w rynku. Wytykasz gamepassa i xclouda, o których ciężko się wypowiedzieć, bo ostatnio rzeczywiście nie publikowali statystyk, ale poprzednie newsy były takie, że są zadowoleni.
  • Odpowiedz
Ale wiesz, że biznes w branży gamingu to coś dużo większego niż sama konsola, do której ty przykładasz tak wielką uwagę?

@yeradd: ty nie rozumiesz ze branie 30% prowizji z kazdej gry wydanej na swojej konsoli to o wiele wiecej pieniedzy niz sprzedawanie swoich gier wszedzie. jesli by bylo inaczej to wytlumacz dlaczego sony, nintendo i do niedawna (jak jeszcze walczyli) microsoft nie wydawali swoich gier na inne konsole. no czekam,
  • Odpowiedz
ty nie rozumiesz ze branie 30% prowizji z kazdej gry wydanej na swojej konsoli to o wiele wiecej pieniedzy niz sprzedawanie swoich gier wszedzie


@SmugglerFan: A ty nie rozumiesz, że sprzedawanie CODa co roku, którego tworzą robiąc CTRL + C i CTRL + V i sprzedawanie go w ilości około 20 milionów kopi w każdym roku to więcej kasy niż twoje +30% prowizji dla gier, na który idzie olbrzymi budżet, a
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: A ty nie rozumiesz, że sprzedawanie CODa co roku, którego tworzą robiąc CTRL + C i CTRL + V i sprzedawanie go w ilości około 20 milionów kopi w każdym roku to więcej kasy niż twoje +30% prowizji dla gier,

@yeradd: jedna seria gier wedlug ciebie zarabia wiecej niz 30% ze wszystkiego co wychodzi na playstation? ty w ogole nie widzisz jak to absurdalnie brzmi? xDD

I dlatego Sony
  • Odpowiedz
jedna seria gier wedlug ciebie zarabia wiecej niz 30% ze wszystkiego co wychodzi na playstation? ty w ogole nie widzisz jak to absurdalnie brzmi? xDD


@SmugglerFan: Ale nie odwracaj się już do takich taktyk, bo dobrze wiesz, że nie porównywałem "jednej" gry do "wszystkiego" co wychodzi na Playstation. Odnosiłem się do sensu posiadania olbrzymich gier multiplatformowych w porównaniu do robienia first party i stawiania tylko na swoją konsolę o czym sam
  • Odpowiedz
Ale nie odwracaj się już do takich taktyk, bo dobrze wiesz, że nie porównywałem "jednej" gry do "wszystkiego" co wychodzi na Playstation.

@yeradd: no własnie porównałeś jedną serie ze wszystkim co wychodzi na PS

Zresztą - jak na razie od jakiegoś czasu to Sony robi jedną grę first party rocznie i tylko sypie hajsem innym deweloperom żeby wizerunkowo "coś było". To praktycznie tyle samo co wychodzi rocznie gier Call of Duty
  • Odpowiedz
@SmugglerFan: Nagadałeś tu tyle głupot, że nawet nie chce mi się już do tego odnosić xD Zresztą nie wiem czy nawet jest sens, bo jesteś mocno zgubiony w swoim świecie. Jeśli myślisz, ze "Sony nie ma konkurencji" i nie musi wydawać gier to jaka w ogóle stoi za tym logika? Myślisz, że korporacji zależy żeby mieć zawsze jak największe wpływy czy żeby po prostu być nad konkurencją i z głowy? Czyli
  • Odpowiedz
Ale po ostatnich przejęciach już przegonili Sony jeśli chodzi o zysk z gier w ostatnim kwartale. Więc twoje wywody, o tym że bardziej się opłaca wydawać gry na swoją konsolę możesz sobie wsadzić w dupę.


@yeradd: odklejencu, dalej mylisz zyski z przychodem. wez sobie poczytaj to najpierw, a potem zabieraj sie za komentowanie, dzieciaku:
SmugglerFan - >Ale po ostatnich przejęciach już przegonili Sony jeśli chodzi o zysk z...

źródło: podstawy-przedsiebiorczosci-podrecznik-klasa-2-tom-1-zakres-podstawowy-liceum-i-technikum-b-iext141144740

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@yeradd: o Sony można bardzo ponarzekać i pokrytykować i nie raz to już na tych martwych tagach gierkowych robiłem, ale generalnie to ja odradzam takie spojrzenie, że w temacie krytyki MS trzeba wrzucić coś do balansu o Sony i na odwrót. Tango Gameworks z niezależną Bethesdą na pewno by dzisiaj funkcjonowało dalej.
  • Odpowiedz
@SmugglerFan nie mylę.

@Theos no ja bym tutaj krytykował z wami MS, bo jest za co i oczywiście to co teraz zrobili jest tragiczne, ogólnie uważam że MS jest gorszy jeśli chodzi o takie korporacyjne syfy i więcej narobili w ostatnim czasie, ale oczywiście musiał się tutaj natrafić jakiś maksymalny fanboj, więc temat całkowicie odbiegl.
  • Odpowiedz