Wpis z mikrobloga

Protest spoko, większość osób to ludzie 20-25, szkoda że większość bannerów to hasła pokroju “nie chcemy żyć na kredyt”, “mieszkanie prawem nie towarem”.
Patologia patologią, ale jednak po to są kredyty aby kupować rzeczy na które nas nie stać od razu ¯\(ツ)/¯

#nieruchomosci
  • 34
  • Odpowiedz
kredytnastart jest programem lewicowym/socjalistycznym


@zeszyt-w-kratke: Od kiedy napychanie kieszeni deweloperom to program lewicowy albo socjalistyczny?

kapitalista nie będzie popopierał żadnej formy rozdawnictwa


@zeszyt-w-kratke: Przecież kapitaliści uwielbiają brać wszelkiego rodzaju dotacje albo jak im się biznes posypie przy okazji jakiegoś kryzysu gospodarczego to będą się domagali się wsparcia od państwa. Takich wolnorynkowców co to ani pieniążka od państwa nigdy nie wezmą choćby nie wiem co, to jest mała garstka w tym
  • Odpowiedz
większość osób to ludzie 20-25

A, no i zapomniałem wspomnieć, że wszystkie flagi są czarno-czerwone i skandują właśnie antykapitalistyczne i antifowe hasła ¯\(ツ)/¯

Teraz wypowiadają się, że trzeba zajmować puste mieszkania w stylu ocupas xDDDD


@Isanell: Młode komuszki wyszły domagać się rozdawania nieswoich nieruchomości...
  • Odpowiedz
Nadal uważam że kredyt na start jakbym miał zaliczyć do kapitalizm/socjalizm to jest poglądem czysto socjalistycznym.


@zeszyt-w-kratke: Dlatego na proteście 100% osób było o lewicowych poglądach.
Nie widziałem zaś ŻADNEGO konfiarza/"libka"
Ciekawe #!$%@? dlaczego :)
Mimo, że pisałem do Konfiarzy żeby wpadali, pomagali.
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: eee? ja rozumiem że dla wykopków wszystko na lewo to lewactwo i to jeden #!$%@?, ale czerwono-czarne flagi to anarchokomuniści, ludzie którzy są przeciwko państwu XD a i kredyt na start nie jest programem socjalistycznym - programem socjalistycznym jest dosypywanie do podaży a nie popytu, to jest raczej program w myśl kapitalizmu państwowego gdzie państwo działa na usługi prywatnych korporacji (bo przecież wiadomo że to jest program który ma zrobić
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke Przecież dopłaty dla dewoloperow i bankierów to jakiś ostatni krąg kapitalizmu

Nie jestem jakimś wojującym lewakiem marksistą czy kimkolwiek, ale pomyśl - wolny rynek i kapitał nieregulowany będzie prowadził do patologii gdzie bogaci będą się bogacić jeszcze bardziej zarabiając coraz więcej na swoim kapitale przez co będą coraz szybciej się oddalać od biedaków i gromadzić więcej bogactwa wśród wąskiej grupy najbogatszych. Przez to ta wąska grupa ma szeroki i niczym nieograniczony
  • Odpowiedz
@arysto2011 Tak oświecony pajacu ty tylko rozumiesz xD Każdy kto nie liże rowa 1% najbogatszych i nie chce żeby ich kasa z podatków szła jeszcze na nich to komuch wiadomo

Idź jeszcze dupę po sraniu im wyliz może dadzą ci dotknąć swojego bogactwa
  • Odpowiedz
to jest niesamowite że na protest przeciwko rozdawnictwu


@zeszyt-w-kratke: Bo to nie jest protest przeciwko rozdawnictwu, a właśnie działanie państwa może być rozwiązaniem na obecne problemy. Tylko nie takie, jak teraz xd
  • Odpowiedz
@Isanell: Problematyczność hasła "mieszkanie prawem nie towarem" wynika ze słusznej idei ale złego sformuowania. Gdybyśmy zamienili "woda pitna prawem nie towarem" to sądze że większość ludzi by się zgodziła, ale nikt nie oczekiwałby że wodę dostaną za darmo. Wodociągom wszak płacimy. Koncepcja ta dotyczy kwestii dostepności i traktowania mieszkań nie jako towaru którym można spekulować, obracać i ogólnie no robić co tylko chcesz, ale jako dobra które powinno być dostępne dla
  • Odpowiedz