Wpis z mikrobloga

Wczoraj podczas kręcenia odkryłem na tylnim kole takie pęknięcia przy dwóch albo może trzech szprychach. To już się kwalifikuje pod wymianę?

Jeśli tak to jakie polecacie koła pod rower 20 cali. Zależy żeby to było coś jakoś w miarę solidnego bo składak spore obciążenia na tył przejmuje.

#rower
sylwke3100 - Wczoraj podczas kręcenia odkryłem na tylnim kole takie pęknięcia przy dw...

źródło: temp_file5072475491312120982

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@sylwke3100: koło jest proste (scentrowane)? Jak tak to możesz jeszcze jeździć. Jedynie gdy Ci się koło wykrzywi tak że będziesz musiał ruszyć te szprychy to niestety już tego nie wyprostujesz, bo najpewniej podczas centrowania bardziej pęknie. Sprawdź jeszcze czy te szprychy palcami czy nie są luźne. Jednak jeżeli jest to klasyczny składak to znajdziesz gdzieś na pewno obręcz na wymianę. Może nawet na złomowisku.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: to ok. Ale rozglądałbym się za zamiennym. Nie wiem ile nawet niskich krawężników wytrzyma może jeszcze sporo albo mniej. Wystrzegałbym się ze zjazdu z wysokich krawężników. Skoryguj też trochę tak to technikę jazdy. Po prostu przechylaj się do przodu by odciążyć tył podczas wjeżdżania na coś.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: A możesz mi napisać dlaczego nie chcesz bardziej sprawnego roweru, nie śledzę ile jeździsz ale czasem mi wpadnie w oko więc tu potrzeba innego roweru, składak jest na zakupy po bułki.
  • Odpowiedz
  • 1
@4x80 Bo normalny rower zajmuje miejsce w takowego nie mam. Mało wygodnym byłoby wożenie do rodziców i tak w kółko. Z resztą powtarzałem już to na początku i dzięki temu pozbyłem się normalnego roweru.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: Okay, przyjąłem do wiadomości ale mam pytanie, złóż swój rower a ja zdejmę przednie koło ze swojego, ciekawy jestem gabarytów.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: Jak zdejmę z mojego gianta tcr przednie koło to będzie 135/100 cm i szerokość 44cm kiera klamki. Mogę szybko zdjąć tylne koło bo jest na sztywnych ośkach ale nie wchodzi w grę bo koło chroni przerzutkę.

I co to za dużo?
  • Odpowiedz