Wpis z mikrobloga

@Dambibi: Akurat unia jest obecnie w dużo gorszym stanie jak 15 lat temu co nie zmienia faktu że do upadku jej jeszcze daleko.
@Stabilizator mnie w tej głupkowatej narracji zawsze zastanawia jakim cudem Rosja ma sobie podporządkować kraj taki jak Polska jeżeli nie może sobie dać rady z najbiedniejszą i najbardziej syfiastą dziurą w Europie....
@Jariii Schengen jest przyjacielu niezależne od Unii a i z tymi cłami bym się nie rozpędzał
  • Odpowiedz
Schengen jest przyjacielu niezależne od Unii


@Towarzysz_Moskvin: Tak to sobie powtarzaj jak mantrę. Od 2011 traktat uległ modyfikacjom pozwalając wprowadzanie kontroli granicznej. Ponadto wyjście z UE najpewniej zredukuje nas do pariasów Schengen jak Bułgaria i Rumunia, które też są w strefie tylko w morskiej i lotniczej. To zresztą zgodne z polityką, wyjście z UE musi być bolesne ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Jariii: Niemcy wprowadziły te ograniczenia jak była ruchawka na granicy z Białorusia i co zabawne w/w dalej obowiązują. Widzisz jakąś apokalipsę na granicy? Natomiast Unia ma tym temacie gówno do gadania bo traktat jest od niej niezależny i musiał by być wypowiedziany przez Polskę i/lub ewentualne zmiany musiały by być zaaprobowane przez wszystkie strony. Ale szukaj dalej ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą fajnym partnerem jest według
  • Odpowiedz
Swoją drogą fajnym partnerem jest według ciebie Unia. Taki agresywny i przemocowy konkubent


@Towarzysz_Moskvin: Przecież po to powstała UE xD w kupie siła dzięki temu narzuca swoją wolę krajom i soft power innym regionom świata. Dobrotliwa UE rozdaje wszystkim pieniądze i niczego nie żąda, to nie Jezus xD ty masz wyjątkowo naiwne podejście do świata i polityki. Można zjeść ciastko i mieć ciastko 🍪
  • Odpowiedz
@Jariii: A ja głupi myślałem że Unia to szanujący demokrację klub państw któremu zależy na rozwoju i harmonii w Europie a nie konkubent który mówi że cię kocha a jak od nadmiaru tej miłości zachęce ci się odejść to zacznie straszyć i obije ci gębę.

Jak już mówiłem kiepskie masz zdanie o Unii na szczęście dość oderwane od realiów.

Co do jedzenia ciastek to dalej czekam na jakieś argumenty bo ani
  • Odpowiedz
szanujący demokrację


@Towarzysz_Moskvin: XD Grecy też byli demokratyczni i stworzyli regionalnego hegemona. USA to też liberalna demokracja, która trzyma pół świata za mordę i jak się jej nie spodobasz to ci lądują marines na wybrzeżu i właśnie masz demokrację xD co ma ustrój państwa do polityki zewnętrznej?
  • Odpowiedz
@Stabilizator

@Toreo: Czy Polska musi być zawsze pod okupacja?


UE okupacją xD typowe #!$%@? prawakopiteków.
Ale jeśli tak to nazwiemy to tak, musimy być w jakiejś większej ekipie bo sami stanowimy zbyt małą gospodarkę by działać samodzielnie. Na świecie liczy się usa, UE, rosja, Chiny. Cała reszta orbituje bardziej lub mniej wokół jednego z tych obozów. Nawet taka dyktatura jak Korea Północna w dużej mierze musi słuchać poleceń z Pekinu.
  • Odpowiedz
@Stabilizator tak jak napisałem. Poza kilkoma największymi krajami nikt nie jest. Oni też realnie nie są bo ich ruchy spotkają się z odpowiedzią innych. Dlatego na przykład suwerenne Chiny dalej nie zajęły Tajwanu.
Suwerenność to wymyśl prawackich populistów
  • Odpowiedz
@Jariii: Serio chcesz porównywać grecką demokrację do tej współczesnej? XDDDDD To żeś poszybował na intelektualne antypody...

Czyli uważasz że Unia polega na trzymaniu za mordy członków hamburger style? Widzę że wschodnia mentalność trzymania za mordę wciąż u niektórych silna ()

Mam dylemat czy przewrotnie przyznać co rację że Unia to taki pato-konkubent czy pomimo całej niechęci to w/w trzymać się jednak faktów...
  • Odpowiedz
chcesz porównywać grecką demokrację do tej współczesnej


@Towarzysz_Moskvin: No akurat obecna demokracja jest raczej bardziej zbliżona do systemu spartańskiego czy nawet do tego co było w Tebach. Demokracja to rządy uprawnionych do głosowania, to niekoniecznie jest system egalitarny w obecnym zrozumieniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Unia polega na trzymaniu za mordy członków hamburger style


Oczywiście, że nie. Tylko albo jesteś z nami albo przeciw nam ¯\(ツ)/¯ to
  • Odpowiedz
@Jariii:

No akurat obecna demokracja jest raczej bardziej zbliżona do systemu spartańskiego czy nawet do tego co było w Tebach. Demokracja to rządy uprawnionych do głosowania, to niekoniecznie jest system egalitarny w obecnym zrozumieniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co ty bredzisz cumplu? Widzę że ani nie rozumiesz obecnej demokracji ani tym bardziej tej starożytnej. Sparta była oligarchią z mieszaną konstytucją i była kompletnie innym systemem od tego
  • Odpowiedz