Wpis z mikrobloga

#malowanie #remontujzwykopem #remont

Potrzebuję porady przed malowaniem - to jest ściania w przedpokoju - co z nią zrobić?

To fragment pomiędzy drzwiami, jakieś 2 metry, a łącznie do pomalowania będzie około 25 metrów ściany. W innych miejscach tak nie wygląda, jakieś pojedyncze ubytki tylko.

Zeskrobać do zera tylko ten fragment? Jak to wyrównać później z resztą?

"Proszę o poważne propozycje" ;)
meandmymonkey - #malowanie #remontujzwykopem #remont

Potrzebuję porady przed malowan...

źródło: 1000297272

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@meandmymonkey: Mi się udało to w ten sposób załatwić.
Najpierw gąbką ścierną wyrównałem, tak by nie szło już tego zeskrobać. Zabezpieczyłem Unigruntem. Po wyschnięciu dałem gładź, potem papierem ściernym na takim płaskim mocowaniu, wyrównałem. Potem znowu unigrunt. I farba na wałku.
  • Odpowiedz
@meandmymonkey: tam są dwie warstwy farby i prawdopodobnie trzecia pod nimi, lub jest to źle zagruntowane i nieodpylone podłoże.

Szpachelka i zrywasz wszystko ile dasz radę. Możesz sobie kontrolnie namoczyć którąś dziurę wodą z gąbki i zobaczyć jak reaguje na wilgoć, czy robią się purchle, czy zaczyna się odklejać, czy zaczyna się mazać. Bo jak zaczniesz malować to dostarczysz wilgoć od której te warstwy zaczną "żyć i falować".
  • Odpowiedz
@Chrystus: #!$%@?łem cyrk z połowicznym nałożeniem resztki z tubki na niektóre miejsca,
nie wyszlifowałem tego,
a dopiero następnego dnia nałożyłem nową masę na całość.

I te niewyszlifowane miejsca z pierwszego dnia jednak "robią swoje".
  • Odpowiedz