Wpis z mikrobloga

Szlak Cieszyńskiego Tramwaju.

Utworzony dla upamiętnienia istnienia tramwaju w nierozdzelonym granicą Cieszynie

W ramach projektu można natknąć się na replikę tramwaju przy Moście Przyjaźni, oznaczone przystanki na dawniej trasie tramwaju (w liczbie 11) od ok ul bielskiej do dworca w Czeskim Cieszynie.

Do tego pojawia się w formie video mappingu historia tramwaju na Urzędzie Miasta w Cieszynie i budynku Euroregionu w Czeskimi Cieszynie.

Więcej info https://szlakcieszynskiegotramwaju.treespot.pl/

#slask #cieszyn #tramwaje #czeskicieszyn
sylwke3100 - Szlak Cieszyńskiego Tramwaju.

Utworzony dla upamiętnienia istnienia tra...

źródło: temp_file4733936222931413260

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Gówno straszne. Tramwaj w Cieszynie działał całe 10 lat, jego istnienie zostało przerwane przez polsko-czeski nacjonalizm. Dorożki też tam jeździły, to może zrobimy pomnik dorożek? Podstawowym celem tej linii była komunikacja z dworcem znajdującym się dzisiaj w Czeskim Cieszynie. Faktem jest, że ten dworzec kolejowy dla Cieszyniaków nadal jest oknem na świat.

Niby jesteśmy w Schengen to może w ramach współpracy międzynarodowej zrobić przynajmniej busika wożącego na dworzec po czeskiej stronie? Taki
  • Odpowiedz
  • 0
. Faktem jest, że ten dworzec kolejowy dla Cieszyniaków nadal jest oknem na świat.


@Tytanowy: Tak tak szczególnie kiedy to okno jest zamykane głownie od polskiej strony. Potoki pasażerów jednak najwięcej idą z polskiej strony. Poza tym jak się spojrzy coś tam jeździ to w WIĘKSZOŚCI jest lokalna komunikacja. To już z tych Czechowic masz do Wiednia, Grazu, Monachium, Pragi pociąg.

Niby jesteśmy w Schengen to może w ramach współpracy międzynarodowej
  • Odpowiedz
@sylwke3100: Masz bezpośrednie połączenie z Pragą i Bratysławą i to częstsze niż 4 pociągi na dzień do Czechowic. Jak mam się gdzieś przesiadać to wolałbym już w tych stolicach. I cały czas mówimy o dworcu w obrębie miasta. Choćbyś na głowie stanął to zawsze będzie ważniejszy niż ten po polskiej stronie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy To wszystko zależy jak na to patrzysz.

Bo jednak w kontekście potoków turystów czyli głównej masy jaka się w Cieszynie pojawia to są Polacy. Dla nich dworze w Czeskim Cieszynie jest bezużyteczny bo co z tego że pojedziesz do Pragi czy Bratysławy jak do Katowic czy Belska się nie dostaniesz. Nie mówiąc o lokalnych którzy jednak część jak nie większości interesów mają tu w Polsce.

Poza tym gdyby było tylu chętnych
  • Odpowiedz
@sylwke3100: Dlatego pisałem, że jest oknem na świat, a nie oknem na Polskę. Mimo wszystko pociąg z Cieszyna do Czeskiego Cieszyna jeździ co 2 godziny, częściej niż KŚ gdziekolwiek. ;) Ale nigdy nie słyszałem o tym aby ktoś poza turystami z tego korzystał. Poco komplikować sobie kolejną przesiadkę, kiedy te 5 km może ktoś podrzucić cię samochodem. Komunikacja miejska byłaby pod tym względem zdecydowanie lepsza.
  • Odpowiedz