Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, w wieku 30 lat chciałbym się w końcu zmierzyć z jednym z bardziej wstydliwych dla mnie tematów, mianowicie: mam dwie lewe ręce. Tak w życiu wyszło, że najpierw nie miał mnie kto czegokolwiek nauczyć, a później nie było takiej potrzeby. W końcu mam swoje mieszkanie i chciałbym umieć naprawić/zrobić jakieś rzeczy, a jestem noga nawet z najprostszych typu, przywiercenie czegoś do ściany.

Więc: czy istnieje jakiś kanał na YouTube dla debili takich jak ja, który pokazuje najprostsze rzeczy jak robić od podstaw, albo macie inny pomysł jak się tego nauczyć? Najbliższy przykład: muszę „zalepić” dziury w ścianach powstałe od uderzeń np. krzesłem. Z góry dzięki
#remontujzwykopem #budowlanka #dyi #remont
  • 15
  • Odpowiedz
@patryq9 nie przejmuj się Miras, też tak mam. Na szczęście w internecie jest wszystko i sam na podstawie jakiś filmików z neta, zalepiałem kilka lat temu dziury, przed malowaniem sypialni.
  • Odpowiedz
  • 0
@patryq9 ja korzystam z remont4u ewentualnie budoradka. Bierz poprawkę że jest tam sporo teorii i trzeba mieć do tego sporo narzędzi. Ten drugi pokazuje bardziej przystepniej dla zwykłego gościa co potrzebuje załatać ścianę
  • Odpowiedz
@patryq9: Mario Budowlaniec twoim pasterzem. Mario to wolność, Mario to nadzieja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją dorą nigdy nie przestanie mnie zadziwiać takie zjawisko jak ludzie, którzy są z jednej strony na tyle bystrzy i przebojowi żeby zarobić na własne mieszkanie, ale z drugiej mają w sobie coś takiego, że nie potrafią intuicyjnie i logicznie rozkminiać małpich rzeczy.
Nie traktuj tego absolutnie jako przytyk, to tylko
  • Odpowiedz
Swoją dorą nigdy nie przestanie mnie zadziwiać takie zjawisko jak ludzie, którzy są z jednej strony na tyle bystrzy i przebojowi żeby zarobić na własne mieszkanie, ale z drugiej mają w sobie coś takiego, że nie potrafią intuicyjnie i logicznie rozkminiać małpich rzeczy.


@niecodziennyszczon: z jednej strony to może być tak, że ktoś zarabia dobrze, bo jest np. programistą, pisarzem czy kowbojem, i nie musi się znać na kładzeniu płytek
  • Odpowiedz
@niecodziennyszczon: chęć majsterkowania to raczej mieli nasi ojcowie, którzy próbowali sami naprawić wszystko w domu. Obecne pokolenie nie interesuje się tymi rzeczami, skoro na kliknięcie w telefonie może zamówić fachowca, który wszystko zrobi za nich.
  • Odpowiedz
@pepedros: No tak średnio bym powiedział, bo już pomijając, że fachowcy cenią sie nad wyrost, to po prostu część ludzi zawsze ma jakąś taką satysfakcję w dociekaniu jak coś jest zrobione, a od tego już krótka droga do robieniu pewnych rzeczy samemu.
  • Odpowiedz
@patryq9: Mario Budowlaniec (acz tutaj trzeba brać poprawkę, że potrafi robić "na skróty" czasami), Remont4You, Co Dziś Robimy. Sam parę lat temu nie umiałem obsłużyć wiertarki, a teraz ogarniam wszystko, co potrzebuję. Nawet jak czegoś nie robię (brak czasu albo sprzętu), to wiem na co zwracać uwagę i widzę, czy majster próbuję nie wydymać, czy nie.
  • Odpowiedz