Wpis z mikrobloga

Tak jak się spodziewałem, w ogóle nie przypomina to smakiem ani wyglądem tego co dostałem w kawiarni, szkoda kupować kaw speciality, bo z lidlowego ekspresu czy zrobię z najtańszej kawy marketowej, czy z jakościowej (próbowałem kilka różnych) to wychodzi wszystko to samo.
Trzeba pozbierać kasę i lepszy ekspres kupić.
#kawa
krucjan - Tak jak się spodziewałem, w ogóle nie przypomina to smakiem ani wyglądem te...

źródło: temp_file8002747379384950639

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@krucjan: w ekspres trzeba się wdzwonić, wiadomo, że ma on ograniczenia pod względem ciśnienia i temperatury przelewu, ale najważniejsze parametry imo to grubość mielenia i sposób ubicia. Jak w końcu ogarniesz dawkę i siłę z jaką wbić ją w kolbę to efekt czuć od razu. Wymaga to praktyki i wielu prób na różnych nastawach młynka.
  • Odpowiedz
@krucjan: zacznijmy od podstaw - czym mielisz? Jaki masz koszyk w kolbie - ciśnieniowy (podwójne dno) czy pojedynczy dla prawdziwych czadów domowych baristów? Wiadomo że kawa gra największą rolę w smaku ale źle przygotowana kawa zawsze będzie okrutna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pociesze cię ze nawet najtańsza kolba jest do uratowania (względnego) jak dokupisz se kilka bzdetów z aliexpress. Najważniejsze mieć zmielone odpowiednio żeby móc cokolwiek
  • Odpowiedz