Wpis z mikrobloga

Podkład/grunt pod papę, czy to tak dużo go wychodzi ? budowlańcom poszło prawie 30 litrów na ławy (malowali tylko górę ) gdzie według etykiety powinno wystarczyć na 120 mk czyli cała powierzchnie domu ?
Nie wiem czy ich #!$%@?ć za marnowanie materiału czy rzeczywiście tak to wychodzi a etykieta etykietą
#budujzwykopem #budownictwo
  • 19
  • Odpowiedz
  • 2
@Kutang-Pan ja to wiem, ciekawe czy oni juz tez . w piątek wziąłem wolne żeby pomóc im zagęszczać ziemię. Ich umordowane miny o 11 mówiły mi wszystko że to nie tak miałobyć bo szefa nie ma to wolny piatek
  • Odpowiedz
@lukaschels uważam że trzeba ich pilnować mimo wszystko. Trzymam kciuki za budowę domu bez problemów :) Mam nadzieję że kierownik budowy jest Twoim sprzymierzeńcem
  • Odpowiedz
  • 0
@Emulsja no raczej tak calkiem dobrze sie dogaduje, chodź z majsterem są podobnym wieku i sobie tylko głowami kiwają jak rozmawiają . Ale z ekipy to tylko szef kuma, reszta to tylko żeby kierowniczka (moja żona) przyniosła im piwo albo flaszkę
  • Odpowiedz
  • 0
@bylembordo no niestety. Trzeźwa ekipa w tym czasie nie miała czasu. Więc przyzwyczajam ich że dostają na koniec dnia, a problem nietrzeźwosci zawozą do domu. Wtedy nie kusi ich małpka że sklepu i chętniej wykonują polecenia.
  • Odpowiedz
ale najbardziej boje się o kasę niby oszczędności i kredyt powinny wystarczyć ale wiadomo jak jest


@lukaschels: z tym najgorzej, my sie ledwo spielismy. Uwazaj na poczatku - zawsze jest kasa i pokusa zeby przewymiarowac a pozniej na naprawde drogie i potrzebne rzeczy brakuje kasy. Jezeli robicie dla siebie to masz ten plus ze mozesz odpuscic ogrod
  • Odpowiedz
  • 0
@bylembordo wiem , dlatego podzieliłem rzeczy na ważne i mniej ważne . Np pustaki kupiłem najtańsze (porotherm) a do hydroizolacji fundamentu się dokładam z uwagi na wiosenne wysokie wody.
Dlatego zadałem to pytanie bo wydaje dużo kasy na podkład bitumiczhy a oni smarują na grubości gdzie później i tak położą papę.
Żonę przekonałem że nie potrzebujemy hs, ale izolację dachu robię w płytach pir a to robi że muszę kupić dachówkę by
  • Odpowiedz
smart home


@lukaschels: nad tym sie zastanow - my mielismy tego milion ofert >50k PLN ktore sprowadzaly sie do rolet i muzyki pod prysznicem. W koncu zrobilismy satelowski system kamer/alarmow i inteligentnych wtyczek i jest dobrze.

  • Odpowiedz
  • 1
@bylembordo: no ja tez takie miałem, ostatecznie robię na knx i właśnie opartym na satelowskim alarmie i jego akcesoriach. U mnie będzie to 20-30 k

a muzyki to kable do kina domowego mam poprowadzić
  • Odpowiedz